x تبلیغات
راز موفقیت

دزدگیر منزل

 دزدگیر منزل

دزدگیر منزل همانطور که از نامش کاملا قابل حدس است، در کنار دوربین مداربسته یکی از محصولات محافظتی از دفتر کار، منزل و یا باغ شخصی شما به حساب می آید. دزدگیر منزل با اینکه کارکرد نسبتا ساده ای دارد اما نقش بسیار مهم و ضروری ای برای خانه شما بازی میکند. استفاده بجا و درست از دزد گیر اماکن امنیت خانه و محل کار شما را تا حد زیادی تضمین میکند. در این مقاله از سری مقالات آموزشی گروه نظارت گستر ایمن قصد داریم به بررسی و معرفی بهترین دزدگیر اماکن بپردازیم.
 
 
دزدگیر
دزدگیر سیمکارتی هایواچ HW-S410L
دزدگیر سیمکارتی
 
 
چشمی
چشمی باسیم HW-S10
چشمی دزدگیر
 
 
چشمی
چشمی باسیم HW-S20
چشمی دزدگیر
 
 
چشمی
چشمی بیسیم HW-SW10
چشمی دزدگیر منزل
 
چرا باید از دزدگیر اماکن استفاده کنیم؟
طی یک نظر سنجی که در سال ۱۳۹۹ از افرادی که منزل یا محل کارشان مورد سرقت قرار گرفته شده بود، شد، مشخص شد که که بیشترین زمان سرقت از منازل ۱۲ تا ۱۶ بعد از ظهر است. در حالت کلی  ۴۵ درصد از کل سرقت های گزارش شده در طول روز و ۳۹ درصد آنها در شب رخ داده است. اما نکته جالب توجه این است که ۳۴ درصد این سرقتها از درب ورودی ساختمان شروع شد بود. نتیجه این آمار به خوبی نیاز استفاده از دزدگیر اماکن را مشخص میکند، چراکه اکثر منازل از امنیت کافی  برای جلوگیری از نفوذ سارقان برخوردار نیستند. از آنجایی که زمان بیشتر سرقت ها ظهر است درست زمانی که اکثر افراد سر کار بوده و از آنجا که روز روشن است احتمالش را نمیدهند که مورد سرقت قرار بگیرند و همین عامل نیز لزوم استفاده از دزدگیر منزل را بسیار بالا میبرد.
 
دزدگیر منزل چطور کار میکند؟
دزدگیر منزل - دزدگیر اماکن
 
دزدگیر منزل (Home alarm) وسیله ای است برای کنترل و نظارت بر امنیت اماکن نظامی، منازل شخصی، کارخانه ها، انبارها و… . دزدگیر ها یک حسگر دارند که به محض تشخیص حرکت و یا ضربه فعال شده و هشدار می دهند. این هشدار به دو صورت تعریف شده است. یا دزدگیر آژیر میکشد و یا با تلفن های از پیش تعریف شده ای مانند تلفن همراه مالک مکان تماس میگیرد(تا سقف ۲۰ شماره تماس را میتوان برای دزدگیر اماکن تعریف کرد). برخی از دزدگیرها سیم کارت خور اند و مستقیمابا کاربر اصلی تماس گرفته و یا برای او پیامک میفرستند. مهم ترین نکته ای که باید در نصب و راه اندازی دزدگیر اماکن به آن توجه کنید این است که صفحه اصلی سیستم باید در مجاورت منبع انرژی و یک خط تلفن نصب گردد.
 
اغلب دستگاه های دزدگیر منزل باتری خور نیز هستند تا در صورت قطعی برق، برق دستگاه قطع نشده و دزدگیر منزل شما خاموش نشود. نکته مهم این است که تاریخ انقضای باتری دزدگیر را حتما باید چک کنید تا مطمئن شوید در زمان قطع برق هم دزدگیر اماکن  شما به خوبی کار میکند. به این سیستم ها می توان دوربین های مدار بسته، حسگر نشت گاز، حسگر اعلام حریق و… را نیز متصل نمود. برای کنترل فضاهای وسیع از چشمی های خطی حساس به حرکت استفاده می شود. برای حفاظت از پنجره ها و درب ها از حسگر شوک (شوک سنسور) و حسگر تشخیص صدا استفاده می گردد.
 
اجزای دزدگیر اماکن
در ادامه میخواهیم به معرفی و بررسی تجهیزات مورد نیاز دزدگیر اماکن بپردازیم این موارد برای اینکه دزدگیر شما کارکرد و کارایی کاملی داشته باشد، ضروری هستند، البته اگر یک پکیج کامل دزدگیر منزل را در هنگام خرید تهیه کنید تمامی این ابزار ها در اختیار خواهید داشت. اجزای دزدگیر اماکن عبارتند از:
 
۱- مرکز دزدگیر
عملکرد مرکز دزدگیر چیزی شبیه به عملکرد مغز در بدن انسان است. مرکز دز این مرکز که درون یک باکس چهارگوش است، شامل تعداد زیادی ورودی و خروجی است و منبع تغذیه آن برق شهری است که می توان با اضافه کردن یک باتری، در هنگام نبود برق نیز از دزدگیر اماکن استفاده کرد.
 
مرکز دزدگیر از تعدادی زون تشکیل شده است، که هر یک وظیفه خاصی را به عهده دارند. این زون ها را می توان برای یک یا تعدادی سنسور استفاده نمود. عموما از هر زون برای کنترل یک منطقه استفاده می شود. مثلا از یک زون برایکنترل یک اتاق یا یک طبقه استفاده میشود و در صورت تشخیص حرکت در آن منطقه زون مربوط به آن روشن شود و صاحب خانه را از محل حادثه آگاه می کند.به طور کلی دزدگیرها چندین نوع زون دارند که در ادامه به معرفی هر یک خواهیم پرداخت.
 
زون معمولی: برای تشخیص حرکت مورد استفاده قرار می گیرد.
زون سنسور وایرلس:  عملکرد این زون نیز دقیقا مشابه زون معمولی می باشد و در دزدگیر های بی سیم مورد استفاده قرار میگیرد.
زون ۲۴ ساعته: این زون همانطور که از نامش پیداست ۲۴ ساعته مورد استفاده قرار می گیرد و حتی با غیر فعال کردن دزدگیر نیز فعال است.
زون اعلام حریق: عملکرد زون اعلام حریق مشابه با زون ۲۴ ساعته است و با تحریک سنسورهایش آژیر دزدگیر به صدا در می آید.
۲- تلفن کننده
از دیگر اجزای کاربردی و مهم دزدگیر منزل، تلفن کننده است. تلفن کننده ها در دو مدل تلفن کننده سیم کارتی و تلفن کننده معمولی در بازار موجود هستند که در ادامه به بررسی هر یک از آنها خواهیم پرداخت
 
تلفن کننده معمولی: به محض دریافت پیام خطر، آن را به شما اطلاع دهد؛ این پیام می تواند به صورت آژیر و یا یک پیام صوتی ضبط شده باشد که با تعریف یک خط ثابت برای دزدگیر منزل به شما اطلاع رسانی می کند. از معایب این تلفن کننده این است که اگر خط تلفن قطع باشد این دستگاه بی استفاده می ماند.
تلفن کننده سیم کارتی: این تلفن کننده می تواند در کنار خط تلفن ثابت، از یک سیم کارت هم برای انتقال پیام استفاده کند. یعنی در صورت قطع شدن هر یک از خط های تماس، از خط دیگر برای تماس هشدار استفاده نماید.
۴- ریموت دزدگیر منزل
دزدگیر ها نیز مانند سایر ابزار های حفاظتی ساختمان این امکان را دارند که با ریموت کنترل شوند. به کمک این ریموت کنترل ها میتوان سیستم دزدگیر را فعال و یا غیر فعال کرد. ریموت کنترل ها کمک می کنند تا هریک از اجزای دزدگیر را که نیاز ندارید غیر فعال کرده و در موقع نیاز آنها را فعال کنید.
 
۵- آژیر دزدگیر
اعلام وضعیت خطر در دزدگیر ها توسط یک آژیر صورت می گیرد که با صدای بلند خود، خطر را به طور عمومی اعلام می کند.
 
۶- سنسور دزدگیر اماکن
دزدگیر منزل - دزدگیر اماکن
 
اکنون زمان آن رسیده است که بررسی انواع سنسور های دزدگیر اماکن بپردازیم. البته نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که هرکدام از این سنسورها در موقعیت های گوناگون و برای شرایط مختلفی به کار می رود و عملکرد هر حسگر با دیگری متفاوت بود و کارایی خاص خود را دارد. این سنسور ها عبارتند از:
 
چشمی حرکتی دزدگیر منزل
اعلام خطر برای کاربر با تشخیص این سنسور انجام شود پس یکی از مهم ترین سنسور های دزدگیر اماکن است. این سنسور ها می توانند حساسیت های مختلف به موارد گوناگونی داشته باشند.که در ادامه انواع مختلف چشمی حرکتی را باهم بررسی خواهیم کرد
 
چشمی حرکتی مادون قرمز دزدگیر اماکن
چشمی مادون قرمز از متداول ترین انواع سنسور حرکتی دزدگیر اماکن به حساب می آید که توانایی تشخیص حرکت در مقابل آن را داشته و به محض تشخیص، مرکز کنترل را مطلع کرده و اعلام خطر می کند. به چشمی مادون قرمز PIR نیز میگویند و با تاباندن امواج مادون قرمز، منبع گرمایی را در محیط شناسایی و فرمان را به مرکز ارسال میکند.
 
چشمی ماکروویو دزدگیر منزل
این سنسور گرانقیمت ترین سنسور در دزدگیر اماکن است. سنسورهای ماکروویو شبیه به حواس ارتعاشی خفاش عمل میکند. به این صورت که پالس هایی را به محیط ارتعاش کرده و هنگام بازگشت آن، از محوطه تصویری را ذخیره می نماید،  اگر کسی این تصویر را بر هم بزند متوجه تغییر در محیط شده و اخطار میدهد.
 
چشمی وزنی دزدگیر اماکن
چشمی وزنی نوعی سنسور مادون قرمز است که بر اساس حرکت اجسام اندازه آنها را تخمین زده و حیوانات یا اجسام کوچک را نادیده می گیرد. این چشمی ها برای فضای باز و یا کارگاهها و یا در حالت کلی محیط هایی که ممکن است حیوانات کوچک در آن تردد داشته باشند. چشمی وزنی یکی از کم خطا ترین انواع سنسور دزدگیر منزل است.
 
دیگر سنسور های حفاظتی دزدگیر منزل در گروه سنسور چشمی عبارتند از:
 
۱-سنسور بین درب یا مگنتی
 
۲-سنسور ارتعاشی
 
۳-پدال
 
نصب دزدگیر منزل
نصب دزدگیر اماکن اصلا کار سختی نیست زیرا سنسورها به تنها ۴ رشته سیم نیاز دارند که چاره کار هم کابل کشی به صورت متوالی است. حسن این نوع سیم کشی کم هزینه بودن آن است. تنها مورد مهمی که در سیم کشی و نصب دزدگیر منزل نباید از آن غافل شد این است که سیمها حتما به گونه ای به سنسور ها برسند که در هیچ جای از مسیر امکان قطع کردنشان نباشد. سنسورها نیز باید در فضایی باشند که قبل از تحریک شدنشان، دسترسی به آنها امکان پذیر نباشد.
 
 
سوالات متداول دزدگیر منزل
دزدگیر منزل - دزدگیر اماکن
۱- دزدگیر اماکن چیست ؟
دزدگیر منزل از جمله اصلی ترین ملزومات امنیتی در قرن ارتباطات به حساب می آید.
 
۲- قیمت دزدگیر اماکن چقدر تمام می شود ؟
 قیمت یک دستگاه دزدگیر منزل، چشمی، بلندگو و … به عوامل زیادی از جمله برند تولید کننده دستگاه، ضمانت کالا، امکانات دستگاه و صدها مورد دیگر بستگی دارد. همچنین لازم است که محل مورد نظر مشتریان بررسی شود تا تعداد چشمی ها، مگنت ها، میزان کابل کشی و… مشخص شده و کاملا نیاز سنجی شود تا تمامی نیاز های مشتری برطرف شود. لذا حتما پیشنهاد میکنیم که برای استعلام قیمت دزدگیر اماکن با کارشناسان ما با شماره تماس ۴۱۲۱۷-۰۲۱ در ارتباط باشید.
 
۳- مدت زمان نصب دزدگیر منزل چقدر طول میکشد ؟
نصب دزدگیر پیش زمینه هایی از جمله مهیا کردن یک عدد سیم کارت فعال ( برای دستگاه های سیم کارتی) وجود منبع برق ۲۲۰ ولت در محل و …را میطلبد. چنانچه مقدمات نصب مهیا باشد، نصب دزدگیر منزل بین ۵ ساعت تا نهایتا یک روز به طول می انجامد.
 
۴-چگونگه باید دزدگیر اماکن سفارش دهیم ؟
برای سفارش خرید دزدگیر اماکن و سایر ملزومات نظارتی از جمله دوربین مدار بسته داهوا و سایر برند های معتبر جهانی با کارشناسان ما با شماره تماس ۴۱۲۱۷-۰۲۱ در تماس باشید.
 
برچسب ها: بهترین دزدگیر منزل، بهترین دزدگیر منزل قیمت، قیمت دزدگیر منزل، انواع دزدگیر اماکن، بهترین دزدگیر بیسیم منزل، نصب دزدگیر منزل، سنسور دزدگیر منزل، دزدگیر منزل ارزان،
 
منبع: negaco.com

تست فلوک

تست فلوک
شاید پیشترها کمتر کسی در مورد تست فلوک کابل شبکه اطلاعات داشت اما این روزها باتوجه به گسترش تبادل اطلاعات در سطح های گسترده ، اکثر افراد در مورد خدمات تست شبکه مطلع هستند. با بهره گیری از تست فلوک در حالت کلی میتوان سرعت و کیفیت جابجایی اطلاعات بر روی بستر شبکه را اندازه گیری نمود. برای بررسی نحوه عملکرد انتقال تصویر در پروژه های دوربین مداربسته تست فلوک بسیار کارآمد است. در این مقاله از سری مقالات آموزشی گروه نظارت گستر ایمن برآنیم تا به بررسی همه جانبه و جامع تست فلوک کابل شبکه بپردازیم.
 
بیشتر بخوانید: دوربین لامپی چیست و چه کاربردی دارد؟
 
 تست فلوک کابل شبکه
تست فلوک یکی از نوآوری های شرکت فلوک ارائه دهنده کلیه تجهیزات تست کابل های شبکه و… می باشد. لازم به ذکر است که نتیجه این تست ها رفرنس معتبری برای سایر شرکت ها نیز می باشد . شرکت فلوک یکی از زیر مجموعه کمپانی عظیم Danaher  مشهورترین سازنده تجهیزات آنالیز و اندازه گیری از جمله انواع لوازم الکترونیک جهت اندازه گیری پارامترهای الکتریکی و فیزیکی در سطح بین المللی است . شرکت فلوک در سال 1948 بوسیله ی جان فلوک دوست صمیمی دیوید پاکارد، موسس شرکت معروف هلوت پاکارت Hewlett-Packard بنیان گذاشته شد.
 
بیشتر بیند: مشاهده انواع دوربین داهوا
 
ابزارآلات تست کابل های شبکه از شرکت فلوک دردو سری DTX    و  DSXقرار دارند.
این ابزار توان تست پارامتر های زیر در کابل شبکه را دارا است.
 
تست صحت و کیفیت لایه فیزیکی شامل کیستون ، پچ پنل ، پچ کورد
گزارش متراژ دقیق کابل
گزارش قطع بودن کیستون یا ضعیف بودن اتصال کابل به کیستون
گزارش وجود نویز و محل آن در مسیر کابل
گزارش وجود تنش فیزیکی روی کابل مثل خمش کشش و یا شکستگی در مسیر کابل
گزارش خلوص و یکپارچگی مس در طول کابل همچنین میزان مقاومت و رسانایی کابل
بیشتر بخوانید: دوربین جاسوسی کنترل از راه دور چیست و چطور کارگذاشته میشود؟
 
در کل برای تست کابل دو روش کلی وجود دارد :
Permenant link
در این نوع تست از پچ کورد با کیفیت استفاده می شود پچ کورد باید از همان گروهی باشد که لینک اصلی است.
 
 
بیشتر ببینید: مشاهده کلیه محصولات برند داهوا
 
Channel test
در این تست باید لینک بعد از نصب کابل بررسی شود. از Channel test  جهت تعمیر ونگهداری سرویس ها استفاده می شود .
 
 
 
اندازه گیری پارامترهای فیزیکی در تست فلوک:
Propagation Delay
تاخیر در انتشار به معنای مدت زمانی است که یک سیگنال برای رسیدن از یک سر سیم به انتهای آن نیاز دارد.
 
واحد اندازه گیری این فاکتور بر اساس نانو ثانیه می باشد nanoseconds (nS)
 
 
 
بیشتر بخوانید: دوربین دام چیست؟
 
بررسی تاخیر در انتشار مهمترین عاملی است که در میزان اساندارد طول کابل تاثیر میگذارد (۱۰۰ متر)
 
در بیشتر اپلیکیشن های شبکه مانند CSMA/CD  یک میزان حداکثری برای این فاکتور در نظر گرفته شده که در صورت عبور از آن حد دچار اختلال در ارسال بسته های دیتا می شوند.
 
 
 
نرخ اسمی سرعت انتشار Nominal Velocity of Propagation (NVP) 
NVP به سرعت انتشار نور در خلا اشاره می کند و واحد آن به درصد است و یا به صورت 72%, or 0.72c  نشان میدهند .
 
تمام کابل های ساختار یافته دارای NVP  بین 0.6c to 0.9c  هستند.
 
 
 
بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع مدل های دوربین بولت
 
نتیجه گیری :
با توجه به اینکه هر زوج سیم در کابل شبکه میزان به هم تابیدگی خاص خودش را دارد میزان تاخیر در انتشار برای هر کدام از زوج سیم ها متفاوت است .
در گزارش تست فلوک بدترین زوج سیم قابل کشف است که آن زوج سیم دارای بیشترین زمان انتشار خواهد بود .
اندازه گیری تاخیر انتشار در شبکه به میزان طول کابل وابسته است .
معمولا استاندارد های کابل کشی ساختار یافته در شبکه میزان تاخیر در انتشار را تا  ۵۷۰ نانو ثانیه قبول می کنند .
به این واریانس )اختلاف در زمان انتشار ) Delay Skew گفته می شود که نباید در طول 100 متر از 50 نانو ثانیه تجاوز کند .
 بیشتر بخوانید: آشنایی با دوربین اسپیددام
 
عیب یابی در تست فلوک:
وجود این ارور در تست فلوک به دلیل طول زیاد کابل شبکه است. اما باز هم می توان تا ۲۵ درصد در میزان حداقل طول کابل تغییر ایجاد کرد. و این بدان معنا است که میتوان تا ۱۲۵ متر طول کابل را افزایش داد.
 
Length
این گزینه در تست فلوکبه معنای میزان طول کابل است. مکانیزم تست طول کابل بر اساس تاخیر(Propagation Delay) در انتشار در 10 MHz  است . به طور خلاصه محاسبه بر اساس زمان حرکت سیگنال در فرکانس 10MHz  در طول کابل و بازگشت آن به دستگاه می باشد . به همین علت تنظیمات NVP   در صحت تست طول کابل بسیار اهمیت دارد که در جدول زیر نحوه کالیبره کردن دستگاه قرار گرفته.
 
بیشتر بخوانید: آشنایی با دوربین مداربسته ip
 
خطاهای ایجاد شده ودلایل آن :
طول گزارش شده از میزان واقعی آن کمتر است:
احتمالا در کابل شکستگی ایجاد شده است.
 
یک یا چند زوج داراری طول کمتری هستند:
قسمتی از کابل زخمی شده و یا کانکتور ها شامل سوکت و کیستون به درستی نصب نشده اند.
 
Wire Map در تست فلوک
این تست در واقع به عنوان اصلی ترین تست کابل شبکه می باشد و صحت و سلامت زوج سیم در کابل و درستی کانکتورها را نشان می دهد.
 
خطا های ایجاد شده.
مدار باز باشد:
شکستگی یا پارگی در کابل
سیم به درستی در پچ پنل یا کیستون پانچ نشده
علت شکستگی کابل بر اثر استرس در محل اتصال
خرابی پچ پنل یا کیستون
اتصال کوتاه :
انتخاب سوکت یا پچ پنل اشتباه
خرابی در پچ پنل و یا سوکت
وجود مواد رسانا در کانکتور بین پین های اتصال به سیم
خرابی و پارگی در کابل
کراس شدن سیم ها:
سیم ها به کانکتور به صورت صحیح متصل نشدند
عدم انطباق در استاندارد اتصال 568A   568B
Dc loop Resistance
Dc loop Resistance به مجموع میزان مقاومت زوج سیم که در انتهای کابل به صورت لوپ باشد میگویند. این گزینه نشان دهنده ی میزان مقاومت کابل است و با طول کابل رابطه مستقیم دارد.هدف از انجام این تست ایجاد اطمینان از این موضوع است که، بر اثر اتصالات اشتباه در کابل مقاوت زیادی ایجاد نشود.
 
هدف از تست wire map  بررسی سلامت اتصالات است، اما در تست Dc loop Resistance میزان مقاومت اضافی ایجاد شده کشف می گردد. در تصویر زیر نمونه یک تست رو مشاهده می کنیم.
 
 
 
زوج سیم نارنجی داراری بیشترین به هم تابیدگی می باشد
 
به همین میزان طول بیشتری دارد و مقاومت بیشتری نیز خواهد داشت که این میزان قابل قبول است
 
هم چنین در تست، میزان حد این مقاومت تعیین شده است
 
در نهایت هر چه میزان خلوص مس در کابل بیشتر باشد نتیجه این تست بهتر خواهد بود
 
Delay Skew در تست فلوک
به میزان اختلاف زمان انتشار سیگنال در سریع ترین زوج سیم با کندترین زوج سیم Delay Skew می گویند. بعضی از برندهای کابل در زوج سیمها از جنسهای مختلفی استفاده می کنند و یا خلوص کابل در زوج سیمها یکسان نیست.
 
 
 
این تست در شبکه هایی که به سرعت بالایی احتیاج دارند و شبکه هایی که می خواهند استاندارد گیگابیت اترنت رو اجرا کنند بسیار با اهمیت می باشد. زیرا در این شبکه ها از هر ۴ زوج سیم برای ارسال دیتا استفاده می شود .
 
میزان Delay skew  اگر خیلی باشد در سمت دریافت، دستگاه توان ترکیب سیگنال و ساخت پکت دیتا را نخواهد داشت و اصطلاحا پکت دراپ میشود. به این معنا که درخواست دوباره ارسال پکت برای ارسال کننده فرستاده می شود. این امر موجب کاهش سرعت و پهنای باند در شبکه خواهد شد که حاصل آن تحمیل بار پردازشی اضافه به شبکه خواهد بود.
 
 
 
به طور کلی میزان Delay Skew  نباید از 50 نانو ثانیه در لینک با طول 100 متر بیشتر باشد . هرچه این عدد کوچکتر باشد بهتر است  این میزان اگر زیر 25 نانو ثانیه باشد بسیار عالی است.
 
Insertion Loos
سیگنالی که در کابل ارسال می شود دارای یک انرژی است که هرچه در طول کابل پیش میرود از کاسته می شود .این گزینه میزان کاهش انرژی سیگنال در سمت گیرنده را بررسی می کند.
 
 
 
خاصیت کاهش انرژی در لینک نصب شده با فرکانس سیگنال وابستگی دارد، به این صورت که هر چه میزان فرکانس بیشتر باشد سیگنال بیشتر انرژی از دست خواهد داد. کاهش انرژی در لینک به طول کابل نیز بستگی دارد که هرچه بیشتر باشد میازان کاهش انرژی بیشتر خواهد بود. کاهش انرژی درطول کابل به قطر کابل نیز وابسته است ، هرچه کابل نازک تر باشد میزان کاهش انرژی بیشتر خواهد بود.
 
بیشترین علت پاس نشدن این تست به دلیل بالا بودن طول کابل است. کم بون میزان به هم تابیدگی از دیگر دلایل پاس نشدن این تست می باشد. نکته دیگر اینکه زمانی که کابل به مدت طولانی در معرض آب قرار بگیرد این میزان افزایش پیدا می کند. همچنین اگر کابل به در مدت زمان طولانی در معرض آفتاب قرار بگیرد این میزان افزایش پیدا میکند که توصیه میگردد از کابل های اوت دور استفاده گردد و یا کابل در پوشش مناسب قرار گیرد تا از برخورد اشعه ماورا بنفش با کابل جلو گیری گردد.
 
Return loss در تست فلوک
میزان سیگنال برگشتی به سمت فرستنده می باشد که از اختلاف امپدانس کابل یا کانکتور به وجود می آید. در صورت کشیدگی بیش از حد کابل یا خراب بودن کانکتور این تست پس نمی شود.
 
 
 
برای اتصال کیستون به کابل باید دقت کرد حداقل میزان ممکن از زوج سیم ها از روکش بیرون باشد مانند شکل زیر
 
NEXT (Near-End Crosstalk)
NEXT (Near-End Crosstalk) را میزان انتشار سیگنال یک زوج بر روی سیگنال برگشتی از زوج دیگر را گویند هر چه میزان فرکانس افزایش یابد این اثر بیشتر میشود . هر چه میزان به هم پیچیدگی زوج سیم ها بیشتر باشد این اثر کمتر اتفاق می افتد و کابل پهنای باند بیشتری را از خود عبور می دهد.
 
اگر زوج سیم ها در هم تابیده نباشند یا تابیدگی بسیار کمی داشته باشند مشکلی که در خطوط تلفن به آن خط روی خط افتادن میگویند، پیش می آید.
 
 
 
وقتی این تست پاس نمیشود معمولا به دلیل پایین بودن میزان به پیچیدگی زوج سیم هاست.
 
attenuation-to-crosstalk ratio (ACR) or headroom در تست فلوک
این آیتم را  هدروم نیز مینامند که هرچه عدد بالاتر  باشد کابل شما با کیفیت تر است. این فاکتور در واقع اختلاف بین افت سیگنال (Signal attenuation) در کابل و فاکتور NEXT را نشان میدهد که نتیجه را به صورت یک نمودار نشان می دهند و بیانگر میزان قدرت افت سیگنال نسبت به crosstalk  در انتهای خط است. پیشنهاد میکنیم از کابلهایی استفاده کنید که در آن این فاکتور حداقل 7dB  در باشد تا کابل کارایی خوبی داشته باشد.
 
منبع: negaco.com

مشکل صدای دوربین مداربسته

 چرا دوربین مداربسته صدا ندارد؟ اکثر دوربین‌های مداربسته دام از آنجایی که کاربری های آنها محیط های داخلی است یا خودشان دارای میکروفن هستند یا قابلیت نصب میکروفون را دارند. اگر خروجی صدا در این دوربین های مداربسته فعال باشد، می‌تواند صدای محیط خود را تا شعاع ۵ تا ۱۵ متری دریافت کرده و برای ضبط آن را به دستگاه ضبط‌کننده شما انتقال دهد. اما وقتی دوربین مداربسته صدا ندارد، چه اتفاقی می افتد؟ اگر در کابل دوربین مدار بسته شما و یا  یا اتصالات مربوط به صدا مشکلی پیش بیاید، دوربین نمی‌تواند صدا را برای ضبط به دستگاه منتقل کند و در این حالت دوربین مداربسته صدا ندارد. در برخی از دستگاه‌ها در قسمت منوی دستگاه باید گزینه ی ضبط صدا فعال شود تا ضبط و انتقال صدا توسط دستگاه همانند تصویر پوشش داده شود.

چرا دوربین مداربسته صدا ندارد؟

همانطور که گفتیم برخی از انواع دوربین ها دارای میکروفون هستند و  برخی دیگر که از کارخانه دارای میکروفن نیستند قابلیت نصب میکروفن یا همان برد صدا را دارند و شما می‌توانید با توجه به عمق دید دوربین خود یک میکروفن مناسب انتخاب کنید. میکروفن‌های خارجی باید یک منبع تغذیه ۲ آمپری نیز داشته باشند و در غیر این صورت میکروفون کارایی ندارد.

اگر دوربین مداربسته شما صدا ندارد میتوانید با کارشناسان ما در بخش تعمیر دوربین مداربسته با شماره ۴۱۲۱۷-۰۲۱ در ارتباط باشید.

از آنجایی که عمده کاربرد دوربین بیبی کم ارتباط با مودک و پرستارش در زمانی که منزل نیستید، است، عموم دوربین‌های بیبی کم قابلیت دریافت و ارسال صدا را دارند که این بدین معناست که کاربر با اتصال به دوربین خود از راه دور هم می‌تواند صدای محیط را داشته باشد و ارتباط دوطرفه صوتی برقرار کند. اگر به هر دلیلی دوربین بیبی کمی دارید که دوربین مداربسته صدا ندارد، میتوانید با کارشناسان ما در نظارت گستر ایمن با شماره تماس ۴۱۲۱۷-۰۲۱ در ارتباط باشید.

علت مشکل صدای دستگاه DVR چیست؟

چرا دوربین مداربسته صدا نداردایجاد مشکل پخش صدای اضافه و یا ضبط و پخش صدا در دستگاه DVR دلایل متعددی دارد که عمده دلایل آن عبارتند از:

۱- خراب بودن فن خنک کننده

متخصصین ما در بخش تعمیرات دوربین مداربسته معتقد اند که در اغلب موارد جواب این سوال که چرا دوربین مداربسته صدا ندارد این است که، فن خنک کننده دستگاه DVR خراب است. اغلب مواقع با گذشت زمان یکی از پرهای فن می شکند و یا یک جابجایی دستگاه موجب میشود تا فن از حالت بالانس خارج شود. بنابراین با تنظیم مجدد فن و یا تعویض آن مشکل صدای دوربین مدار بسته برطرف خواهد شد.

جهت تعویض فن دستگاه دوربین مداربسته میتوانید با کارشناسان ما در بخش رسترسرویس با شماره تماس ۴۱۲۱۷-۰۲۱ در ارتباط باشید.

اگر فن دستگاه خراب باشد باید به سرعت اقدام به تعویض آن کنید، چراکه فن وظیفه خنک کنندگی قطعات دستگاه را دارد و خراب شدن فن می تواند باعث افزایش بیش از حد دمای قطعات و خرابی تمامی آنها شود.

۲- عدم تنظیم هارد دیسک

اگر در زمان نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته صدای بوق ممتدی از دستگاه خود شنیدید، احتمالا علت آن عدم تنظیم هارددیسک باشد. از این رو باید وارد بخش تنظیمات دستگاه شدهو تیک گزینه صدای بوق را بردارید. این امر یکی دیگر از پاسخ ها به این سوال است که چرا دوربین مداربسته صدا ندارد

۳- خراب شدن هارد دیسک

دستگاه های DVR بسته به مدل دستگاه، عموما دارای یک یا چند هارد دوربین مداربسته هستند. هنگامی که در هارد دوربین مداربسته مشکلی پیش می آید، دیگر فیلمی ضبط نخواهد شد بنابراین اگر علاوه بر اینکه دوربینتان صدا ندارد، تصویر هم ضبط نمی شود جواب این سوال که چرا دوربین مداربسته صدا ندارد، خراب شدن هارد دیسک شما است.

چنانچه نیاز به تعویض هارد دوربین مداربسته دارید، با کارشناسان ما در بخش تعمیر دوربین مداربسته نظارت گستر ایمن با شماره تماس ۴۱۲۱۷-۰۲۱ در ارتباط باشید.

4- وجود IP تکراری در شبکه

اگر هنگام نصب و تنظیم دوربین مداربسته از آی پی تکراری استفاده کنید، دستگاه DVR شما بوق می زند. برای رفع این مشکل می توانید نرم افزار IP Scaner را نصب کنید. با کمک این نرم افزار می توانید ای پی دوربینی را که مشکل دارد را شناسایی و برطرف کنید.

تنظیمات صدای دوربین مداربسته(چرا دوربین مداربسته صدا ندارد)

چرا دوربین مداربسته صدا ندارد
برای اینکه توسط دستگاه dvr و دوربین خود، بتوانید صدا راضبط کنید تنها دو حالت وجود دارد:

متصل کردن میکروفن به دوربین مداربسته

این روش اغلب در دوربین مداربسته IP کاربرد دارد. از مزایای استفاده از میکروفون به صورت جداگانه میتوان به این موضوع اشاره کرد که، قرارگیری میکروفون در فاصله ایی نچندان نزدیک به دوربین، موجب عدم تشخیص آن برای افراد میشود.

طراحی دوربین های آنالوگ به گونه است که میکروفون درون خود دوربین قرار دارد و برای استفاده از آن تنها کافی است به تنظیمات نرم افزاری دوربین خود مراجعه کنید. یکی از اصلی ترین معایب اینگونه دوربین ها کیفیت صدای پایین آنها است.

متصل کردن میکروفن به دستگاه DVR

اگر در دوربین مداربسته آنالوگ خود میخواهید از میکروفون استفاده کنید، باید میکروفون را به واسطه پورت A-V به دستگاه DVR متصل نمایید. اگر خود دوربین مداربسته آنالوگ شما میکروفون دارد، باید وارد تنظیمات آن شده و ویژگی Audio را در  آن غیر فعال کنید، سپس وارد تنظیمات DVR شده و تنظیمات ضبط صدای آن را فعال نمایید.

برچسب ها: علت بوق زدن دستگاه دوربین مدار بسته، تنظیمات صدای دوربین مدار بسته، علت بوق زدن دستگاه دی وی ار داهوا، ایا دوربین مدار بسته صدا ضبط میکنه، مشکل صدای دوربین مدار بسته داهوا، علت نویز میکروفون دوربین مداربسته، انتقال صدا و تصویر دوربین مدار بسته، قطع آلارم داهوا

منبع: وبلاگ سایت نظارت گستر ایمن

دوربین مداربسته صنعتی

 

دوربين مداربسته صنعتي

دوربين مداربسته صنعتي اصطلاحي است كه در مورد دوربين هاي باكس (Box) يا همان جعبه اي به كاربرده ميشود. از اين رو به آنها دوربين مداربسته صنعتي ميگوييم كه، بخاطر مقاومت بالا و مجهز بودنشان مي‌توانند دوربين مدار بسته ضد زنگ، دوربين ضد انفجار و يا دوربين چرخشي باشند. در دوربين مداربسته صنعتي دست شما بسيار باز است چراكه، مي توانيد نوع حافظت در برابر آب و هوا(IP66,IP67,…) ، وضوح دوربين ، نوع سيگنال ويديويي و از همه مهم تر نوع لنزي كه مورد نياز شماست را انتخاب كنيد. از ديگر مزاياي دوربين باكس اين است كه، هم در فضاي خارجي و هم در محيط داخلي، قال استفاده قرار ميگيرند. براي خريد انواع دوربين ها از جمله دوربين مداربسته داهوا ، رستر و… با كارشناسان ما در تماس باشيد.

ويژگي هاي دوربين مداربسته باكس

دوربين صنعتي

در دوربين هاي مداربسته از لنز به صورت جداگانه استفاده مي كند كه اين يكي از ويژگي هاي دوربين هاي مداربسته باكس يا دوربين مداربسته صنعتي مي باشد وجود لنز خارجي در اين دوربين‌هاي مداربسته باعث مي شود تا كيفيت تصاوير مناسب تر و بهتر از دوربين هاي مداربسته ديگر باشد معمولاً در كاربرد هاي تخصصي تر از دوربين هاي مداربسته صنعتي استفاده مي كنند زماني كه شما نياز به تصوير برداري در زاويه بسيار بسته در كاربردهاي خاصي داشته باشيد مي توانيد از اين دوربين هاي مداربسته box استفاده كنيد اما توجه كنيد كه دوربين هاي باكس قابليت ضد آب بودن را ندارد و هم چنين شما اگر براي محيط هاي خارجي از اين دوربين استفاده كنيد بايد حتماً از كاور محافظ براي پوشش دوربين استفاده كنيد توجه داشته باشيد كه دوربين هاي مداربسته box معمولاً از جنس پلاستيك يا فايبر گلاس توليد و به بازار عرضه مي شوند.

پرفروش ترين انواع دوربين صنعتي

دوربين صنعتي چيست ؟

دوربين صنعتي

همانطور كه پيشتر نيز گفتيم، دوربين صنعتي يا باكس به دوربين هايي با بدنه معمولا مستطيلي شكل فلزي يا پلاستيكي ميگويند كه امكان نصب انواع لنز خارجي را دارد و به كمك آن مي توان فاصله كانوني مناسب در محيط نصب دوربين مدار بسته را در اختيار داشت. اغلب دوربين هاي صنعتي متاسفانه فاقد تكنولوژي IR (ديد در شب) هستند اما در محيط هاي كم نور تصوير مناسب تري نسبت به دوربين هاي عادي نشان ميدهند. البته اين راهم در نظر داشته باشيد كه برخي، هر دوربين مداربسته اي كه مقاومت بالايي داشته باشد را دوربين مداربسته صنعتي مينامند. پس با توجه به مقاومت بسيار بالاي دوربين هاي مدار بسته بولت دربرابر شرايط نامناسب جوي از جمله گرد و غبار يا رطوبت عده اي، از اين نوع دوربين ها به نام دوربين مدار بسته صنعتي نام مي برند.  دوربين مداربسته صنعتي در محيط هاي بيروني، درون كاور و پايه هاي صندوقي IP66 در ارتفاع 2/80 تا 4 متري از سطح زمين قرار ميگيرند.

كاربرد دوربين مداربسته صنعتي

از ممتاز ترين امكانات و مزاياي دوربين مداربسته صنعتي اين است كه خاطر مقاومت بالا از آن ميتوان در تمامي محيط هاي صنعتي، كارخانه ها و … استفاده كرد. البته به اين نكته بايد توجه كنيد كه اين دوربين ها را مي توان در هر محيطي با توجه به نوع استفاده نصب كرد.

ويژگي ديد در شب در دوربين هاي صنعتي

ديد در شب دوربين صنعتي

 

معمولاً براي محيط هايي كه نور كافي ندارند در شب شما مي توانيد از دوربين هاي مداربسته باكس استفاده كنيد چرا كه از ديد خوبي در شب برخوردار هستند.

لنز دوربين هاي مداربسته صنعتي (باكس)

توجه داشته باشيد دوربين هاي مداربسته باكس معمولاً فاقد لنز بوده و شما بايد لنز خارجي براي آن تهيه نماييد كه در انتخاب لنز بايد نوع پايه لنز و همچنين ميزان رزولوشن را در نظر داشته باشيد.

لنز هايي كه در بازار وجود دارند براي اتصال به دوربين هاي مداربسته معمولاً داراي قسمتي مي باشند كه پايه هاي آن هستند پايه لنز دوربين معمولي در دو مدل C و CS توليد و به بازار عرضه مي شود كه شما بايد در هنگام خريد به نوع آن دقت نماييد.
يكي ديگر از عواملي كه براي انتخاب لنز هاي رنگي دوربين هاي مداربسته box اهميت دارد ميزان رزولوشن مي باشد كه اين ميزان بر اساس ساعت مشخص مي باشد شما مي توانيد براي دوربين مگا پيكسل از كيفيت تصاوير مگا پيكسل مناسب دوربين هاي مداربسته باكس استفاده كنيد.

مزيت لنز خارجي

لنز دوربين صنعتي

يكي از مزيت هاي مهم لنز خارجي براي دوربين هاي مداربسته باكس قدرت انتخاب بيشتري براي انواع لنز با زواياي ديد مختلفي خواهيد داشت در هنگام خريد و انتخاب لنز بايد نهايت دقت خود را به كار ببريد.

تفاوت دوربين مداربسته صنعتي (باكس) با دوربين هاي مداربسته ديگر

يكي از تفاوت دوربين هاي باكس امكان نصب لنز خارجي مي باشد كه در هيچ نوع دوربين‌مداربسته ديگري اين امكان وجود ندارد همچنين از دوربين هاي باكس به صورت محدودتر و در كاربرد هاي خاصي مي توان استفاده كرد توجه داشته باشيد كه دوربين هاي مدار بسته باكس قابليت ديد در شب ندارند و هم چنين در مقابل گرد و غبار نيز مقاومت ندارد يكي ديگر از تفاوت دوربين هاي مداربسته باكس يا صنعتي احتياج به پايه براي لنز خارجي مي باشد و همچنين كيفيت تصوير در دوربين هاي مداربسته باعث بسيار بالاتر از ساير دوربين هاي مداربسته مي باشد هنگام نصب دوربين هاي مداربسته باكس حتماً از فضاي استفاده كنيد كه موجب پوشش باشد و همچنين جهت ضربه پذيري و ايجاد تغيير در جهت ديد دوربين مدار بسته باكس را حتماً بررسي كنيد.

توجه داشته باشيد كه دوربين هاي باكس يا همان دوربين هاي مداربسته صنعتي فاقد تكنولوژي ديد در شب هستند اما در نظر داشته باشيد كه اين دوربين هاي مداربسته تصاوير مناسب و با كيفيتي را در محيط‌هاي كم نور براي شما ثبت و ارسال مي كند.
در اين مذهب ويژگي ها و كاربردها براي دوربين هاي مداربسته باكس يا دوربين مداربسته صنعتي ذكر شد تا شما بتوانيد با اين دوربين هاي مداربسته پركاربرد آشنا شده و در هنگام خريداري بتوانيد ويژگي‌هاي آن را در نظر داشته باشيد.

دوربين هاي مدار بسته براي حفاظت از منزل و محيط كاري اهميت بالايي دارد اما در نظر داشته باشيد كه بايد با توجه به كاربرد هايي كه مد نظر شماست مي توانيد دوربين مداربسته مناسبي را انتخاب كنيد كه هم از ديد مناسبي برخوردار باشد و هم پاسخگوي نيازهاي شما مصرف كنندگان باشد شما مي توانيد در زمان خريد از راهنمايي و كمك كارشناسان و مشاوران ما بهره مند شويد راه هاي ارتباطي با كارشناسان را براي شما در سايت قرار داده ايم.

نگهداري از دوربين مداربسته صنعتي

محافظ دوربين صنعتي

 

در محيط‌هايي بيروني كه احتمال خوردگي، رطوبت و دماي خيلي بالا و دماي خيلي پايين را ميدهيد، بايد از باكس‌هاي محافظ دوربين مداربسته صنعتي استفاده كنيد. بدين صورت كه، دوربين صنعتي شما در يك باكس ديگر قرار مي‌گيرد. مثلا در كارخانه هاي توليد مدارد غذايي كه بخار آب و بخار روغن ه دورين مداربسته شما آسيب ميرساند استفاده از باكس هاي نگهدارنده ه شدت توصيه ميشود. درانتخاب طرح ونوع پوشش محافظ بايد درنظر داشته باشيد كه پوشش شما بايد به گونه اي باشد كه به راحتي توانيد از توانايي هاي لنز دوربين خود استفاده كنيد.

نكاتي كه قبل از خريد دوربين مداربسته صنعتي بايد بدانيد

اولين نكته اي كه هنگام خريد دوربين مداربسته صنعتي خود بايد حتما در نظر بگيريد، اين است كه دوربين مداربسته باكس زاويه ديد بسيارمحدودي دارد پس اين را در نظر داشته باشيد كه بعد از نصب اين دوربين تنها ميتواند زواياي خاصي را به شما نشان دهد.

دومين مورد اين است كه دوربين مداربسته صنعتي بدون لنز به فروش مي رسند كه مشتريان بتوانند با در نظر گرفتن نياز خود لنز مورد نياز را تهيه كند. اين دوربين ها با استفاده از لنز خارجي مي توانند دقيق ترعمل كنند و تصاويري با دقت بالاتر در اختيار شما قرار دهند.

مزاياي دوربين مداربسته صنعتي

۱) جلوگيري از سرقت

در اماكن و كارخانه ها كه هرگونه سرقتي خسارات سنگين را به شخص وارد ميكند، از دوربين مداربسته صنعتي استفاده ميشود و با نصب اين دوربين هاي مدار بستهبا كيفيت در اين محيط ها از احتمال هرگونه سرقت جلوگيري ميشود.

۲) دسترسي از راه دور

دوربين مداربسته صنعتي از جمله پرطرفدارترين دوربين كنترل از راه دور است كه به سادگي ميتوان با اتصال آنها به اينترنت، محيط مورد نظر را از راه دور كنترل نمود. اين مزيت موجب مي شود شما به صورت شبانه روزي به تصاوير دوربين خود به صورت زنده دسترسي داشته باشيد و در صورت وقوع اتفاق بلافاصله خبر دار شويد.

۳) تامين امنيت

دوربين مداربسته صنعتي امنيت كاركنان اماكني كه از اين نوع دوربين مداربسته استفاده ميكنند را فراهم ميكند. و در مواقع بروز هرگونه حادثه اي شما ميتوانيد به سرعت به كاراين نوع دوربين هاي مدار بسته مي توانند امنيت افرادي كه در كارخانه كار مي كنند را تامين كنند. در صورت وقوع هر حادثه اي از جمله آتش سوزي در يك بخش و … شما مي توانيد به سرعت به كاركنان خود اطلاع دهيد تا آن بخش را ترك كرده و كليه اقدامات لازم در كسري از ثانيه اتفاق افتد.

سوالات پرتكرار

دوربين صنعتي

 

۱- قابليت ديد در شب دوربين هاي صنعتي چطور است؟

اين دوربين ها فاقد مادوم قرمز بوده و در نتيجه ديد در شب بسيار كمي دارند و عمده فكوس و تمركزشان بر روي لنزي است كه در ساختار اين دوربين ها استفاده ميشود.

جمعبندي

دوربين صنعتي ، دوربين هاي پركاربردي هستند كه بيشتر در صنعت مورد استفاده قرار مي گيرند. در خريد لنز دوربين هاي صنعتي دقت لازم را داشته باشيد تا اين دوربين كارايي مطلوب را براي شما داشته باشد.

برچسب ها: قيمت دوربين صنعتي، دوربين صنعتي پردازش تصوير، دوربين صنعتي چيست، قيمت دوربين مداربسته و دزدگير، دوربين مداربسته winpossee، دوربين مداربسته lightron، دوربين مداربسته باكس

منبع: negaco.com

داهوا

 داهوا یک برند چینی تولید انواد دوربین مداربسته و سایر تجهیزات نظارتی از جمله خانه های هوشمند و... است که کار خود را به طور رسمی از سال 2001 شروع کرد.  داهوا تا به امروز بعد از گذشت تقریبا 21 سال به یکی از برترین تولید کنندگان سیستم های نظارتی هوشمند در مارکتینگ جهانی تبدیل شده است. داهوا اولین شرکت چینی است که توانس دستگاه دوربین مداربسته 8 کاناله را تولید و روانه ی بازار کند. دوربین های مداربسته داهوا در انواع مختلفی به بازار عرضه شده و در عموم کشورها یکی از پرطرفدارترین محصولات به حساب می آیند. در ادامه قصد داریم تا یک سری از پرفروش ترین محصولات داهوا را بررسی کنیم.

دوربین مداربسته داهوا مدل دوربین مدار بسته داهوا DH-HFW1230THP-I4(Starlight)

مشخصات فنی:

 

دوربين مدار بسته داهوا ( ۲ مگاپیکسل) (۱۹۲۰*۱۰۸۰)

 

دید در شب هوشمند :

 

اينفرارد تا ۴۰ متر فاصله

 

لنز ثابت دوربین مداربسته ۳.۶ میلی متری

 

تصویری و صوتی

 

حداکثر نرخ فریم دوربین داهوا ۳۰ فریم در ثانیه

 

قابلیت ها :

 

Smart IR , Electronic Defog , Mirror , Privacy masking

 

شبکه

 

برنامه DMSS جهت Ios ، Android،PC

 

پشتيبانی از Onvif

 

رابط کمکی داهوا

 

ذخیره سازی: بر روی DVR

 

عمومی

 

منبع تغذیه DC 12V 1A

 

 

نصب : فضای داخلی و خارجی

دوربین مداربسته داهوا مدل دوربین مدار بسته داهوا DH-IPC-HFW2439S-SA-LED-S2(Full Color)

مشخصات فنی دوربین مدار بسته داهوا  :

 

دوربين ۴ مگاپیکسل (۲۶۸۸*۱۵۲۰)

 

dB  120 True WDRتعادل نور پس زمينه

 

3D DNR کاهش دهنده نویز دیجیتال

 

دید در شب داهوا هوشمند دوربین مداربسته داهوا:

 

Smart IR تا 30 متر فاصله

 

لنز وریفوکال 3.6mm

 

تصویری و صوتی

 

فشرده سازی ویدیو: H.265+/+H.264

 

خروجی تصویر داهوا مدل  با ۲ کیفیت مختلف به صورت همزمان

 

حداکثر نرخ فریم ۲۵/۳۰ فریم در ثانیه

 

دارای میکروفن

 

مدیریت اعلان

 

عبور از خط

 

ورود به منطقه ممنوعه

 

۴ ناحیه تشخیص حرکت

 

۴ ناحیه انتخاب منطقه مورد نظر

 

شبکه دوربین مداربسته داهوا

 

10/100M Base-T

 

برنامه جهت   iOS، Android ،PC

 

پشتيبانی از Onvif

 

رابط کمکی دوربین داهوا

 

اسلات کارت Micro SD  تا 256 گیگابایت

 

ذخیره سازی: بر روی Micro SD(256 G)  ، NVR

 

عمومی

 

منبع تغذیه دوربین داهوا  DC12V±30%, PoE

 

دارای استاندارد IP67  (مقاوم در برابر نفوذ آب، گرد و غبار)

 

قابلیت کارکرد در دمای ۴۰- درجه سانتی گراد تا ۶۰ درجه سانتی گراد

صفحه قبل 1 صفحه بعد