x تبلیغات
راز موفقیت

برنامه ریزی

رنامه ریزی چیست و بنظر شما برنامه ریزی اصــــــولی چقدر میتواند شما را در زندگیتان جلو بی اندازد؟ مثلا تا کنون پیش آمده چون زمانش را نداشته اید که یک پروژی جدید را بپذیرید، مبلغ زیادی پول را از دست بدهید؟ و یا اینکه تا کنون افسوس این را خورده اید که برنامه ریزی خوبی ندارید تا با فرزندانتان بگذرانید؟برنامه ریزی اصولی میتواند باعث شود که شما در زمان کمتر تعداد کارهای بیشتری را انجام دهید. اصول برنامه ریزی صحیح را بیاموزید تا رضایت شغلی بیشتری نصیب شما گردد. در این مقاله از سری مقالات سایت راز موفقیت مهمترین و موثرترین اصول  برنامه ریزی را خواهید آموخت.


اصول مدیریت زمان و برنامه ریزی چیست؟

برنامه ریزی

مدیریت زمان (به انگلیسی: Time Management) در اصطلاح به معنای استفاده ی بهینه زمان در طول ۲۴ ساعت است .به گونه ای که تما برنامه و کارهای روزانه که برای آن برنامه ریزی کرده اید به بهترین نحو انجام شوند.

هدف از مدیریت کردن زمان و برنامه ریزی در زندگی این است که شما بتوانید در مدت زمان مشخصی به کارهای بیشتری رسیدگی کنید. برنامه ریزی یعنی کارها را بر اساس اولویت اهمیت (از مهم و فوری به غیر ضروری) لیست کنیم و محدوده زمانی برای هریک مشخص کنیم و به این برنامه ریزی و مدیریت زمان شدیدا پایبند باشیم. همه ما دوست داریم در زندگی به موفقیت های بزرگی برسیم.

آمار موفقیت افراد در برنامه ریزی زمانی

تحقیقاتی که در سطح دانشگاه های امریکا انجام شد، نشان داد که بیشتر دانشجویان تلاش و تقلای زیادی میکنند، آنها حتی از فرصت ۲۴ ساعته خود بخش زیادی را به کار و تلاش در مسیر اهداف خود اختصاص می دهند. اما متاسفانه نتایج کافی و متناسب با تلاش خود دریافت نمی کنند! بله عجیب است نه؟! ما بسیاری افراد را در اطراف خودمان می بینیم که مثلا برای افزایش درآمد بیشتر، اولین کاری که می کنند آن است که تلاش خود را بیشتر هم می کند.

ساعت کاری خود را افزایش می دهند. من بقالی محل را می بینم که از ۶ صبح تا ۲ بامداد فردا مغازه اش باز است. این افراد تنها ایده ای که به ذهنشان می رسد این کار است.

من کارمندی داشتم که همیشه دنبال اضافه کار بود. اوایل تصور کردم که هدفش حقوق بیشتر است، اما مدتی که کارکرد او را زیر نظر گرفتم، دیدم حتی کارهایی را برای روزهای تعطیل خود به خانه می برد و واقعا عجیب است که همیشه هم به نظر میرسد سخت کار میکند!!! پس چرا کارهای او تمامی ندارد؟دوستان این مقاله دقیقا به موضوع مدیریت زمان و برنامه ریزی در زندگی و کار می پردازد.

برنامه ریزی زمان - اصول برنامه ریزی زمانی

نقطه آغاز تحول در زندگی

مواردی که در تحقیق بالا در سطح دانشگاه به دانشجویان آموزش داده شد و زندگی آنها را متحول کرد. من در این مقاله ۲۸ اصل مدیریت زمان و برنامه ریزی را برای شما خواهم گفت که فقط تعدادی از انها را کارمند ما اجرا و عادت خود کرد و بعد از آن نه اضافه کاری گرفت و نه کاری را به خانه برد.

تاریخچه مدیریت زمانی :

ریشه مدیریت زمان در کار و تجارت است. با انقلاب صنعتی در قرن نوزدهم و ظهور کارخانه ها و صنایع، نوع جدیدی از رابطه انسان با زمان خلق شد. کار در کارخانه ها بر خلاف کارهای کشاورزی نیازمند وقت شناسی روزانه بود.

مردم مجبور بودند یاد بگیرند برای زمانبندی به جای استفاده از طلوع و غروب خورشید از ساعت کمک بگیرند. از طرفی هم نظام آموزشی روز به روز به تربیت دانش آموزانی میپرداخت که با این نظام هماهنگ تر و تبدیل به کارگرانی با بهره وری بیشتر شوند.

قانون جذب

قانــــون جذب حیاتی ترین قانون جهان است.در سال ۲۰۲۱ میتوان گفت اصلا کسی پیدا نمیشود که واژه ی قانون جذب به گوشش نخورده باشد و در مورد آن اطلاع نداشته باشد. اما خب این قانون جذب را چقدر واقعی میدانیم؟ بنظر شما این صحبت هایی که در گوشه و کنار در مورد قانون جذب میشنوید چقدر حقیقت دارد؟ اصلا مگر میشود یک نفر با قدرت ذهن خود بتواند به آرزو های خود برسد؟ راستش را بخواهید قبل از اختراع تلفن هم همه مردم میگفتن مگر میشود آدم در خانه خود نشسته باشد و با کسی آن سر دنیا صحبت کند؟ اما به راستی
قانون جذب چیست؟ و بهترین منابع صوتی، تصویری و متنی برای آموزش قانون جذب کدام اند و یا نه یک سوال مهم تر، قانون جذب چطور کار میکند؟ این سوالی است که دانستن آن حتی از اینکه بدانید قانون جذب چیست هم مهم تر است. چیزی که خیلی مهم است این است که برای استفاده از قانون جذب باید اصول کار با آن را بدانید و اگر اعتماد به نفس شروع کردن را داشته باشید، به جرات میگویم که قدرتمند ترین ابزار برای تحقق رویاهایتان را خواهید داشت. قانون جذب به زبان ساده مجموعه ای از فعالیت هاست که به کمک آن فرد میتواند از قدرت ذهن و افکارش برای تحقق رویاهایش استفاده کند. تنها کافیست که عزت نفس و جرات شروع کردن را داشته باشد.


آنچه در مقاله قانون جذب مطالعه میکنید:
۱- قانون جذب چیست
۲- ویدئو کامل فیلم راز(بدون سانسور)
۳- اثبات قانون جذب
۴- مراحل قانون جذب(به همراه تمرینات کاربردی)
۵- آموزش قانون جذب
قانون جذب ( law of the attraction) چیست؟ شما این قانون را باور دارید و مانند بسیاری از افراد موفق دنیا نظیر کوین ترودو آن را راز موفقیت میدانید؟ میتوانید از قانون جذب برای میل به اهدافتان استفاده کنید و یا اعتماد به نفس آن را ندارید؟  قانون جذب توان زیر و رو کردن زندگیتان، در تمام جنبه ها اعم از میزان درآمد، روابط، سلامتی و … ها را دارد و یا شما فکر میکنید که لایق زندگی ای رویایی نیستید( طرحواره نقص و شرم ) و عزت نفس آن را ندارید که تکانی به زندگیتان دهید؟ اگر فکر میکنید که اکنون زمان آن رسیده که فکری به حال زندگیتان بکنید به قول معروف خواندن این مقاله از نان شب برایتان واجب تر است.

قانون جذب چیست ؟
قانون جذب چیست؟ تا کنون به این مفهوم اندیشیده اید؟ راستش را بخواهید نقطه نظرات، انتقادات و نظرات موافق بسیاری در مورد قانون جذب مطرح میشود که در این مقاله به بررسی همه آنها می پردازیم. اما اعتقاد شخصی بنده این است که اگر کسی این قانون را از یک منبع قابل اعتماد به درستی یاد بگیرد اولا اینکه تا پایان عمر شکرگزار این آموزش بوده و دوما اینکه افسوس خواهد خورد که ای کاش زودتر طریقه به کارگیری قانون جذب را می آموخت. از این رو تیم راز موفقیت کوشیده است تا بانک اطلاعاتی جامع و کاربردی در مورد قانون جذب را به صورت رایگان در اختیار شما قرار دهد. پس پیشنهاد میکنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

قانون جذب (به انگلیسی: law attraction) در فلسفه اندیشه نوین، به باوری پایه و بنیادین گویند که بر طبق آن با تمرکز بر افکار منفی یا مثبت، میتوانید تجربه های مثبت یا منفی را به زندگی خود جذب کنید. از جمله حامیان قانون جذب میتوان به راندا برن اشاره نمود که در فیلم راز پرده از شگفتی های قانون جذب برداشت و به نوعی به آموزش قانون جذب پرداخت.

 

بزرگ‌ترین كشف نسل امروز اين است كه انسان می‌تواند با تغيير ذهنيت خود، زندگي خود را تغيير دهد. ويليام جيمز
قانون جذب به زبان ساده می گوید: به هر چیزی فکر کنی به طرف تو جذب می شود. آیا شما این تعریف را قبول دارید؟

این قانون شاید چیز عجیبی به نظر برسد، اما اگر شما به گذشته خود بنگرید، متوجه خواهیم شد که این قانون همیشه در زندگی ما بوده و ما بی آن که بدانیم از آن استفاده می کردیم و شگفتزده خواهیم شد. شما هم شده به کسی فکر کنید و دقیقا همان روز به شما زنگ بزند یا خبری ازش بگیرید؟ شده احساس بدی برای کاری داشتید و دقیقا اتفاق افتاده؟ خانم راندا برن (خالق قانون ارتعاش) در تعریف ساده قانون ارتعاش کاینات می گوید : “ما هر آنچه را که اغلب به آن فکر می‌کنیم، چه خوب چه بد، جذب خود می‌کنیم.”

بر اساس تعریف قانون جذب به زبان خانم راندا برن، انرژی حاصل از افکار مثبت، شرایط و اتفاقات و افراد مثبت و انرژی افکار منفی، شرایط، افراد و رویدادهای منفی را توسط کائنات در مسیر ما قرار می‌دهد. این اساس و پایه قانون جذب است. خانم راندا برن، خالق قانون جذب در تعریف قانون جذب همچنین می‌گوید: بر اساس قانـــون جذب، افکار تبدیل می‌شوند به اشیاء، افراد، اتفاقات و شرایط پیش روی شما در زندگی. پس تا اینجا متوجه شدیم قانون ارتعاش و جذب چیست و اگر همچنان ابهاماتی داشتید، می توانید فیلم راز را ببینید و یا  فایل صوتی قانون جذب چیست را از سایت گوش کنید.

آیا فیلم راز یا فیلم قانون جذب یا همان فیلم مستند قانون جذب را دیده اید؟

قبل از هر چیز اگر شما جزو معدود افرادی هستید که با این قانون آشنا نیستید و یا تاکنون فیلم مستند راز ( the secret)را ندیده اید، پیشنهاد می کنم بعد از خواندن این مقاله، فیلم مستند راز یا فیلم قانون جذب را حتما تماشا کنید. شما می توانید جهت دانلود رایگان فیلم راز دوبله فارسی و یا فیلم راز اصلی با زیرنویس فارسی از سایت راز موفقیت روی لینک زیر کلیک کنید و به راحتی دانلود کنید.

پولسازی

 101 ایده پولسازی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی: ایده 20-1 - پروشات

 
اگر میخواهید به یک ابر ماشین پولسازی تبدیل شوید و تجربه های میلیاردی داشته باشید، باید اهدافتان را دقیقا مشخص کنید. موشن گرافیک در واقع استفاده از المان های گرافیکی برای توضیح و تفسیر یک هدف خاص است. این قانون توضیح می دهد که چرا افراد موفق و پولدار، هر روز موفق تر و پولسازی می شوند. شرکاء متعهد به بستن حسابهای این مشارکت در پایان هر سال شمسی از مدت و نیز در پایان این قرارداد و تنظیم و امضای ترازنامه عملیات سالانه در پایان هر سال شمسی و صورت حساب های سود و زیان می باشند. او در مدت کوتاهی به بیشترین آرزوها و رویاهای جوانی خود جامه عمل پوشانید و توانست درآمد سالیانه خود را از ۳۸ هزار دلار به بیش از یک میلیون دلار افزایش دهد. در دوره آموزشی معجزه شکرگزاری با تغییر الگوهای ضمیر ناخودآگاه میتونید باورهای سازنده را در ضمیر ناخودآگاه خود تثبیت کرده و اون ها را جایگزین باورهای مخرب و محدود کننده کنی.
 
دوستان عزیز من روشی رو واسه فایلهایی ک گزینه دانلود ندارن و یا ب هرطریقی امکان دانلود ندارن رو پیدا کردم؛وقتی صفحه مورد نظر رو باز کردید و فایل مورد نظرتون ک میخاید دانلود کنید رو روبروی خودتون داشتید؛اون بالای صفحه گزینه رفرش هست؛(سمت چپ صفحه یه فلش دایره ای شکله)بزنید. پولسازی روش،یا اینکه صفحه رو بکشید رو ب پایین خودش شروع میکنه صفحه رو لود کردن،تا میخاد صفحه بصورت کامل لود بشه و وقتی صفحه درحال لود شدنه و هنوز کامل نشده سریعا داده گوشیتونو خاموش کنید؛بعد برگردید روی فایلی ک میخاید دانلودش کنید؛سمت راست فایل مورد نظر سه نقطه قرار داره،بزنید رو سه نقطه گزینه دانلود رو بهتون میده بعد ک گزینه دانلود رو زدید داده گوشیتونو روشن کنید اون فایل مورد نظر شروع میکنه به دانلود شدن،حالا هرچندتا فایل ک میخاد باشه همشونو هم میتونید یک ب یک گزینه دانلودشونو بزنید بعد ک داده گوشیتونو روشن کنید همشون شروع میکنن ب دانلود شدن؛اگه سرعت اینترنتتون پایینه گزینه های مکث رو بزنید و بعد یک ب یک ازسرگیری دانلود رو بزنید تا فایلها یک ب یک دانلود شن،اگه سوالی بود درخدمتم..? پولسازی استند تبلیغاتی سازه ایست که انواع چاپ با مدیاهای مختلف بر روی آن نصب شده و این امکان را به شما می دهد که تبلیغات خود را با وضوح بیشتر و دید بازتر در معرض عموم قرار دهید از مزایای انواع استندهای تبلیغاتی می توان به زیبایی ظاهری و سبک بودن آن اشاره کرد که همین امر باعث پرتابل بودن استندها می گردد.
 
انجمن تجاری بینالمللی تبلیغات در نقطه خرید پیامی تحت عنوان سه چهارم دارد، بدین معنا که سه چهارم تصمیمات مشتریان برای خرید کالا یا خدمت در نقطه خرید شکل میگیرد، پس میتوان گفت، مشتریان 75درصد در فروشگاه تصمیم میگیرند خرید کنند. محل قرار گرفتن لوگو و عنوان معمولا در سمت چپ و بالای پاکت نامه می باشد. هرچند محل قرار گرفتن عنوان بسیار وابسته به شکل کلی سربرگ طراحی می شود و قابل تغییر می باشد اما هیچگاه عنوان در بالای لوگو آورده نمی شود. پاکت نامه نیز دارای نشانه و عنوان است و درج نشانی بر روی آن الزامی است . هنگامی که ترافیک واقعی در وبلاگتان را بدست آوردید، Google AdSense را بر روی سایتتان نصب کرده و میتوانید با قبول تبلیغات مرتبط با محتوای سایتتان درآمدزایی کنید. در ایران نیز شرکت اسنپ که زیر شاخه ای از شرکت بزرگ استارت آپ آلمانی راکت اینترنت (Rocket-Internet) است توانسته ایده اوبر را در ایران پیاده سازی کند و با پشتیبانی قوی و تبلیغات مناسب، قشر جوون رو به خودش جذب کنه.
 
راه اندازی استارت آپ و کسب و کاری جدید، جدا سخت و طاقت فرسا است. اصولاً گرایش های سخت افزار، نرم افزار و فناوری اطلاعات بهترین موارد هستند که می توانید انتخاب کنید. برای پیدا کردن انگیزه و شکوفایی در زندگی باید به اندازه کافی پرسش های امکان آفرین از خود بپرسیم و برای به واقعیت پیوستن رؤیاهایمان آنها را با پرسش های ضرورت آفرین پشتیبانی کنیم. بنر های تعاملی : در این نوع با استفاده از انواع نرم افزارها و فناوری های رسانه ای ویژگی ها و کارکردهایی را به بنرها اضافه می کنند به طوری که توانایی تعامل پذیری خاصی پیدا می کنند. مثلا:«معیارهای انتخاب رشته های تحصیلی در کانادا» و یا «چند نکته مهم پیش از انتخاب رشته های تحصیلی در کانادا» و غیره. همچنین صاحبین این بخش، اوقات فراغت خود را انتخاب میکنند و چالش مرخصی گرفتن و ارتباط با کارفرما را ندارند. مهمترین ابزار ثروتمندان «اطلاعات» است که با آموزش و یادگیری مداوم آن را کسب میکنند و از آن برای پولسازی و موفقیت خود استفاده میکنند! در این قسمت از فروشگاه برنا اندیشان تصمیم داریم تا یکی دیگر از پکیج های آموزشی با عنوان کارگاه آموزش روش های پولسازی و متدهای نوین پولسازی را برای دانلود در اختیار شما کاربران محترم وب سایت برنا اندیشان و تمامی علاقه مندان به کارگاه های جذب ثروت و پولسازی قرار دهیم.
 
آیچا فعالیت چندان زیادی در زمینه بازیگری نداشته است اما بازیگری عالی و نیز چهره زیبایش باعث شده او را به عنوان یکی از زیباترین بازیگران ترکیه 2020 بدانیم. دوستان زیادی دارم که با Uber کار نموده و پول زیادی بدست می آورند (دوستانی که در خانه هستند و هنگام حضور فرزندشان در مدرسه اقدام به رانندگی می کنند). این خروجی عالی به وسیله موشن گرافیک بدست می آید. با خواندن این مطالب فرصتی بدست میاری که به آسون ترین راه ممکن بتونی به پول و ثروت و ایده های پولسازی برسی. حتی برخی از این ایده های پولساز از دید دیگران ایده های احمقانه ای به نظر میرسیده. البته باید دید که در بازی FIFA 22 چه آپدیت هایی ارائه خواهد شد و کدام سیستم ها در بازی بهبود یا ارتقا پیدا می کنند. استند یک سازه نمایشگاهی و تبلیغاتی است که به میزان بالایی درمعرض دید و توجه مخاطبان است .علاوه بر آن ویژگی ها و قابلیت هایی چون زیبایی، سطح تبلیغاتی وسیع، صرفه جویی در زمان و هزینه، نصب وراه اندازی سریع و حمل و نقل آسان انواع استند را به یک روش موثر برای بازار یابی و افزایش بازده سرمایه گذاری تبدیل نموده است.
 
هیچ یک از 32 استراتژی ذکر شده در این مطلب برای کسب سریع پولسازی ، به سرمایه زیاد نیاز ندارند. شما میتوانید با سرمایه اولیه کوچک و تهیه یک دستگاه کارواش خانگی، در حومه محل زندگی خود به تبلیغ پرداخته و از طریق شستوشوی سریع ماشین درآمد جانبی مناسبی کسب کنید. کسی که برای دانش و مهارتهای خود سرمایهگذاری نمیکند، نباید انتظار موفقیت و ثروتمند شدن را داشته باشد. ولی نباید معامله را بهخاطر خرید یک نرمافزار به هم زد. هم خرید اشتراک … بنابراین توجه داشته باشید که استند نمایشگاهی بی کیفـیت ممکن است به اشتبـاه القاء کننده کیفیت بد محصول شما باشد، پس در انتخـاب و خرید استند باید با دقت و مهارت لازم اتخاض گردد. یکی از روش های تبلیغاتی مهم شرکت ها و موسسات، برای ارائه لیست خدمات، اهداف و محصولات استفاده از استند تبلیغاتی می باشد،مهمترین ویژگی یک استند خوب علاو بر جنس خوب آن، کیفیت چاپ آن می باشد تا بتواند به بهترین نحو بر مخاطب اثر گذار باشد و ذهنیت مطلوبی از یک استند تبلیغاتی بر مخاطب ایجاد کند و اگر عکس این قضیه رخ دهد واز مواد بی کیفیت در تولید استند و یاچاپ بد بکار گرفته شود می تواند اثرات مخربی در ذهن بازدید کننده داشته باشد.
 
پس اگر حس و حال خوبی داریم نتیجه سوالهای مثبتی است که از خودمون پرسیدیم و اگر حالمون بده سوالهایی پرسیده ایم که باعث آن حال بد شده است. برای مثال ابتدا سئوالی از کاربر پرسیده میشود (مثلا بنر فلش یا گیف ؟) و درصورت انتخاب هرکدام از آن گزینه ها توسط کاربر در ادامه تبلیغات خاصی به او نشان داده می شود. ما مثال بارز این موضوع را در ادامه خواهیم زد اما در این بخش در مورد شغل تجارت بحث خواهیم نمود. سازه استند تبلیغاتی در مکان های مختلفی برای معرفی تجارت وکسب وکار به صورت ویژه مخصوصا در نقطه خرید بکار گرفته می شود و همچنین در محیط غرفه های نمایشگاهی ، فروشگاه و مراکز خرید،هتل ها، کنفراسها به ویژه کنفراسهای خبری بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. یا بهتره بگوییم تفاوت بنر های فلش و گیف در چیست؟ بیش از ۹۵ درصد مردم جهان جزء افراد ناموفق و فقیر یا سطح متوسط هستند و هرگز به موفقیتهای بزرگ و ثروت زیاد نمیرسند!
 
 
سلام وقتتون بخیر یکی از بزرگ ترین مزیت کسب درآمد اینترنتی اینه که هر کسی با هر شرایطی میتونه از طریق اینترنت کسب درآمد داشته باشه و شما هم شرایط کسب درآمد از طریق اینترنت دارید. اگر در بهترین جای دنیا هم قرار داشته باشید، اما تخصصی نداشته باشید، باز هم نمی توانید خود را در موقعیت شغلی خوبی ببینید. مثلا شما با ثبت نام در سرویس Google Adsense میتوانید کد تولیدی را در سایت خود قرار دهید. اگر در رزومهنویسی مهارت دارید میتوانید این کسب و کار را شروع کنید. زمان شما به مجوز نیاز دارید که یک شرکتی را ثبت کنید. کسب در آمد خوب از اینترنت در گذر زمان اتفاق میافتد. زمانی که شما میفهمید چه کسی هستید و از دنیا چه میخواهید زمان آن فرامیرسد که برای خود اهدافی را مشخص کنید. دوستان عزیز در صورتیکه بعد از خرید هر گونه مشکلی در رابطه با دانلود و دستیابی به فایل ها داشتید،در قسمت نظرات سوال خود را مطرح کنید وحداکثر تا ۴۸ ساعت ایمیل تان را چک کنیدـ به تمامی سوال هایتان رسیدگی میشود. به هرحال روند کنونی حاکی از این است که ابزارهای تبلیغ در نقطه خرید تا حدودی به پدیده ابزارهای تبلیغی دائمی در نقطه خرید تبدیل شده و خرده فروشان هم از بحث صرف درباره قیمت فاصله گرفته و دریافتهاند که فروش آنها از طریق تبلیغات در نقطه خرید تامین میشود به همین دلیل در کنار هر کالایی ابزار تبلیغاتی جهت ارتقای فروش را نیز مطالبه میکنند.
 
حتی با راهاندازی یک کانال تلگرامی یا یک پیج در اینستاگرام برای سرگرمی، میتوانید تبلیغات بگیرید و کسب درآمد اینترنتی واقعی را تجربه کنید. تبلیغات در نقطه خرید (Piontofpurchase advertising) که در فروشگاهها و مراکز خرید صورت میگیرد و به اختصار POP خوانده میشود، در سالهای اخیر اهمیت زیادی پیدا کرده است، بهطوریکه در بسیاری از آژانسهای تبلیغاتی و مشاوره کشورهای توسعهیافته دپارتمان مخصوصی برای ارائه خدمات POP-AD ایجاد شده تا به خلق ایدههای جدید تبلیغات در نقطه خرید بپردازند. برای انجام آن کار شور و انگیزه پیدا می کنیم. دامنه فعالیتها متناسب با نیازهای روز مجموعه قلمچی رشد پیدا کرده بود. میدونی اگه یه کسبوکار یا ماشین پولسازی داشتی میتونستی همگام با تورم و حتی چندین برابر اون رشد مالی رو توی زندگی تجربه کنی؟ تصویر سازی صحیح یعنی تو خودت رو تو جایگاهی تصور کنی که شدنیه اینکه تو دلت بنز بخواد شدنیه ولی اینکه توی اون بنز استخر هم بخوای نشدنیه. حالا فرض کن یهو بگی پورشه هم اگه توش یه استخر بزنم ماشین خوبیه ها حالا تو ماشین یه تنی هم به آب بزنم. فرض کن که تو دلت یک ماشین بنز آخرین مدل با رنگ مشکی می خواد، حسابی راجع بهش تحقیق می کنی و همه چیو دربارش میدونی، تصویر سازی صحیح یعنی شما خودت رو توی اون ماشین با همه جزئیات تصور کنی و لذت ببری.
 
حال فرض کنید این گرافیک مفهومی همراه با حرکت و صدا باشد. موشن گرافیک (به انگلیسی Motion Graphic ) همان دانش ترکیب حرکت و صوت در رسانه های امروزی است. تمرین هایی را که در دوره معجزه پولسازی انجام میدی باورهای سازنده شما را تقویت میکنه، و وقتی باورهای سازندت تقویت بشه دیگه دغدغه هایی که در گذشته در ارتباط با بی پولی و مشکلات، داشتی رو نداری، به ذهن آرومی میرسی و ایده های پولسازی نابی به ذهنت میرسه که تو رو از مسیر کارمندی به سمت کار آفرینی حرکت میده و به این ترتیب به افزایش در آمد میرسونه. شرح فعالیت شرکت به صورت اختصاری آدرس دفتر و محل کار، آدرس سایت و ایمیل و شماره های تماس فر می باشد. و به صورت لاتین بخش های اصلی عنوان را با فونت های درشت تر از دیگر بخش ها قید می نمایند. طراحی پاکت نامه جزئی از ست اداری است که معمولا مناسب با ابعاد سربرگ ها مشخص می گردد پاکت های نامه نیز دارای لوگو و عنوان فعالیت و اسم شرکت و آدرس بر روی پاکت الزامی می باشد.
 
ساخت قابهای کنار هم و ترکیب تصاویر متفاوت روی قابهای چوبی یا فلزی ایده بسیار زیبایی خواهد شد. جدیدترین حضور او هم پس از بازنشستگی از کشتی در “فیلادلفیا همیشه آفتابی است” (It’s Always Sunny In Philadelphia) بود. او در کنار “کری گرانت”، “جیمی استوارت” و “جان هاوارد” (John Howard) حضور داشته و نقش “تریسی لرد” فریب خورده را نشان میدهد. به عهد شرکت هست به همراه هزینه حضور بلاگر که یکی از مدل های موفق اون رو میتونیم tvmez مثال بزنیم که اسپانسر داره برای محتواهاش. ذهن خودگاه بخشی از مغز هست که بین 1 تا 5 % تصمیم های ما با اون گرفته میشه و ذهن ناخودآگاه بخشی از مغز هست که 90 تا 95% تصمیم گیری های زندگیت حاصل از اونه. این موارد در کنار سایر مزایای بانکداری سبب شده است تا این زمینه به عنوان یک شغل پردرآمد در جهان شناخته شود. عنوان در مجاورت لوگو قرار می گیرد و با توجه به لوگو و دیگر شرایط در پایین و چپ یا راست لوگو قرار می گیرد. خلاصه کتاب چهار راه پولسازی و آشنایی با چهار گروه پولسازی : هر یک از ما به عنوان یک انسان برای گذران زندگی و تامین مایحتاج زندگی هزینه هایی داریم که بنا به موقعیت زمانی و مکانی، روحی، احساسی و همچنین سیاست های دولت این هزینه ها کاهش یا افزایش می یابد و آنچه این هزینه ها را پوشش و تامین می کند درآمد ها می باشد
 
افزایش کاربران شبکه های اجتماعی صاحبان مشاغل را ترغیب کرده است تا در فضای مجازی به تبلیغ کسب و کار و محصول خود بپردازند. Business Model Canvas یا بوم کسب و کار در واقع نقشه یا ابزاری بسیار کاربردی است که مطابق با آن می توان یک کسب و کار را اختراع نمود و مطابق با این طرح آن را اجرا کرد و برای به ثمر نشستن بهتر طرح مورد نظر آن را به چالش کشید یا تغییرش داد تا به موفقیت برسد. ۲- آیا ایده های پولسازی ٬ ایده هایی هستند که تا حالا در ایران اجرا نشدند؟ همچنین همراه با معرفی ایدهها، به بهترین گرینههای آنها نیز اشاره شده است تا کار شما برای انتخاب راحتتر شود. می توانید با شناسایی مشتریان بالقوه، ارتباط دادن آنها با یکدیگر و گرفتن مبلغی بخاطر راحتی این سرویس، کار را شروع کنید. اگر میخواهید یک فریلنسر شوید، برای شروع به دو چیز نیاز دارید: یک زمینه تخصصی مشخص و ارتباط با مشتریان بالقوه. نداشتن فروشگاه فیزیکی: اکثر مشاغل تجارت الکترونیک فقط به صورت آنلاین اداره می شوند که مزایای خاص خودش را دارد، اما وقتی یک فروشگاه فیزیکی ندارید، می تواند مانع بزرگی برای ارتباط با مشتریان تان به حساب آید. آن ها به معنای واقعی کلمه، هر چیزی را که شما برای فروش آنلاین محصولات نیاز دارید، از جمله دکمه خرید در کانال ها شبکه های اجتماعی را Shopify در اختیارتان قرار می دهد.
 
فروشگاه اینترنتی و آنلاین یکی از پولسازی ایدههای کسب و کار است که افراد زیادی در آن مشغول به فعالیت هستند و درآمدهای بالایی را نیز کسب میکنند. بهترین روش کسب درآمد اینترنتی که هر کسی می تواند از طریق آن به درآمدهای بسیار زیادی در ماه برسد فروش محصولات دیجیتالی و دانلودی است. برای استخراج ارزهای دیجیتالی چون بیت کوین، لایت کوین، اتریوم … شهرت عمده او در ایران به خاطر سلسله کتابهایش در مورد موفقیت میباشد، کتابهای چون قدرت نامحدود در سال ۱۹۸۷ و به سوی کامیابی در سال ۱۹۹۴. او کتابهای بسیار موفق زیادی نوشته و چندین سال متوالی مرد شماره یک آمریکا در استراتژی سبک زندگی و کسب و کار بوده است. شش ماه، یک سال یا پنج سال دیگر؟ آیا میدانستید مردم اگر شما را بشناسند و ارائه خوبی از شما ببینند حتی اگر محصول یا خدمات خیلی خوبی نداشته باشید باز از شما خرید کنند؟ امروز برند شخصی یا Personal Branding به قدری اهمیت دارد که شرکت های بزرگی مثل Nike و Amazon بنیانگذارانش را مجبور کرده در اظهار عمومی بیشتر حضور داشته باشند و این بخش از برندینگ را تکمیل کنند.
 
✅ آیا باعث می شوند چیزی را از نو بسیازید یا چیزی را خراب کنید؟ پیش خودت حتما میگی ای کاش می شد بدون هیچ مشقتی به ذهن ناخودآگاهم وارد شم و این فرمان رو بدم که باورهای ثروت ساز را جایگزین باورهایی که باعث نرسیدن به پول و ثروت می شه، کنه تا ببینم چه تغییراتی تو زندگیم ایجاد میشه. به چه چیزی اشتیاق داری و چه چیز هایی تو رو خوشحال می کنه؟ ✅ آیا رویا را به واقعیت تبدیل می کنند؟ استخر زدن تو اون ماشین یعنی رویا پردازی یا تصویر سازی نادرست. قدم های ویژه برای رسیدن به خواسته ها پرسیدن سوالات خوب و کنکاش درباره اون ها هست، مخصوصا اینکه این سوالات را از خودت و درباره خودت بپرسی. سپس پلن های مشاوره خصوصی را منوط به دریافت هزینه کنید. افراد با اخذ نمایندگی شرکتها، در هر زمینهای محصولات را از شرکت با قیمت کمی دریافت میکنند و میتوانند به مشتریان خود با قیمت بیشتری بفروشند. ❓ آیا میدانید که موفقترین و ثروتمندترین افراد جهان همیشه حداقل ۱۰ درصد از درآمد خود و حداقل روزی ۲ ساعت از زمانشان را بابت آموزش و یادگیری خود سرمایهگذاری کردهاند تا اکنون موفق و میلیاردر شدهاند و این روند را تا پایان عمرشان ادامه میدهند؟
 
اما به صورت استاندارد محدوده این تغییرات حدودا بین پنج تا پانزده سانتی متر مربع می باشد. در طراحی سربرگ باید توجه داشت زمینه های مورد استفاده تا حد امکان بدون رنگ باشند زیرا در غیر این صورت در هنگام کپی کردن کیفیت سربرگ تا حد ناخوانا شدن پایین می آید، همچنین در طراحی سربرگ و ست اداری باید به روشی طراحی نمود تا خللی در نوشتار ایجاد نکند، عواملی که در یک طراحی مناسب سربرگ باید رعایت شود. این نوع استندها این امکان را برای شرکت ها و تولیدکنندگان فراهم میآورند تا آنها بتوانند به معرفی کالاها و خدمات خود بپردازند. با داشتن یک حساب اینستاگرام و ارائه محتوا میتوانید با تجارتها و شرکتهای مختلف مرتبط با محتوای خود ارتباط برقرار کرده و برای آنها بازاریابی و تبلیغ کنید. آنتونی رابینز به ما کمک می کند که توقع مان را نه از دیگران بلکه از خودمان بالا ببریم، شما یک عمر در زندگی تان چیزهایی را، فقط ترجیح می دهید ولی هیچ وقت عزمتان را برای رسیدن به آنها جزم نمی کنید و در نیمه راه، متوقف می شوید. ما دربارهی این صحبت نمی کنیم که ستارهی موسیقی بشوید، بلکه فقط قرار است چرخ زندگیتان را از این طریق بچرخانید.

اعتماد به نفس

 حدیث درباره اعتماد به نفس - لادین

 
اولین راه, دریافت باز خورد است: یعنی بعد از انجام هر کاری که حستان به شما می گوید شما در این زمینه استاد شده اید, از یک دوست صادق و خوب نظرش را در مورد کارتان بپرسید و موفقیت خود را از دید او هم بررسی کنید و نگذارید که این امر اطمینان, مانع شما از تجربه حسها و ایده های نو شود. اعتماد به نفس قبل از اینکه به شریک زندگی خود در مورد چیزی شکایت کنید، از او بخاطر کاری که امروز برای شما انجام داده تشکر کنید. دیده شده است که این نوع قرارها باعث می شود شما دوباره رابطه ای گرم را از سر بگیرید. اصلا نوع نگاهشون بهت به کلی تغییر میکنه. اعتماد به نفس اگر رشد شارپی صرفا به خاطر شایعه پیرامون شرکت و اخبار یا جو مثبت کلی در بازار بوده و اتفاق خاصی در شرکت نیفتاده، معمولا افت بعد از آن نیز تند و تیز خواهد بود. رشد و نمو در محیطی اینچنین، در دراز مدت این حس را در ما به وجود میآورد که اگر من این کار را قبول کنم و نتوانم تمام و کمال از عهده آن بربیایم، دیگران مرا سرزنش میکنند.
 
بنابراین، اعتماد به نفس هستهی مرکزی ساختارهای روانشناختی فرد است که وی را در برابر اضطراب محافظت نموده و آسایش خاطر وی را فراهم میآورد. این را میخواهم. میخواهم درس بخواند. من میخواهم فکر کنند به این که من الان در همین شرایط زندگی میکنم. با تغییر شرایط کسب و کارهای امروزی، تا زمانی که اقدامات موثر انجام نشود، دانش ها تاثیر خود را نمایان نمی کنند! این کار را به تنهایی و با خانواده انجام دهید. میدانستم که دیگر این فرصت پیش نمیآید چون من دیگر نامزد شده ام و یک خانواده دیگر برای من تصمیم میگیرد. چون هیچ چیز عوض نشده. چون اگر تا حالا هیچ چیز تصمیم من نبوده حداقل نمیخواهم یک بچه هم به دنیا بیاورم. او هم بچه بود، پانزده سالش بود و ریش و سبیل نداشت. چون علی از من یک کم بزرگتر بود، توی کوچه، بچه تر که بودیم همبازی بودیم. یا نه تصور کنید فرزندتون تو مدرسه توسط بچه های شیطون دیگه اذیت میشه؛ اعتماد به نفس اما هیچ وقت توانایی اینو نداره که به اون بچه ها بگه “بس کنید دیگه اذیت نکنید من رو” مشکلاتی از این قبیل برای اون کودک به وجود میاد.
 
تنها 10دقیقه بهم فرصت بده تا نشون بدم چطوری تنها در عرض 4 ساعت طوری اعتماد به نفس ت رو افزایش بدی که خواستنی تر از هرکس دیگری باشی و همه از بودن با تو لذت ببرند! همه ما در مورد نقد شنیدهایم و میدانیم که اگر انتقاد سازنده باشد، بسیار خوب است اما اگر دقت کنید میبینید که اکثر نقدها نه تنها سازنده نیستند، بلکه مخرب هم هستند و من پیشنهاد میکنم حتماً مقاله نحوه انتقاد کردن را مطالعه کنید.انتقاد زیاد نشان میدهد که یا در خودمان احساس ارزشمندی نداریم (که سعی میکنیم با تخریب دیگران این احساس را تسکین بدهیم) و یا این که در دیگران حس ارزشمندی را پیدا نمیکنیم که هر دو از نشانههای اعتماد به نفس پایین هستند. هرچه مغز کوچکتر باشد، تظاهرات بیش فعالی قویتر است. امروزه میدانیم که برای کودک انسانی ماجرای نوازش برقرار کردن تعادل بار بیوشیمی مغز، بار مغناطیسی مغز و بار الکتریکی مغز است. کتی کی و کلیر شیپمن ، روزنامهنگاران موفق، در کتاب رمز اعتماد به نفس به دنبال یافتن ژن اعتماد به نفس و پرده برداشتن از تحقیقات جالب و جدید درباره ریشهیابی آن در مغز، به مرزهای علم عصبشناسی سفر کردند.
 
و به احتمال زیاد از هر روزی که دارید لذت میبرید و نهایت استفاده را از آن میبرید. چه کسی اولین تبریک را گفت؟ یا چه اتفاقی میافتد. چقدر میدانستی که چه اتفاقی قرار است برای تو بیافتد؟ زمانی که این روال زندگی ما باشد که به هر شرایط و یا اتفاقی واکنش نشان دهیم، ذهن مشوش و پر از افکار و بی مورد و منفی خواهیم داشت که این مورد سبب جلوگیری از تمرکز بر روی اهداف اصلی زندگیمان خواهد شد. اعتماد به نفس یکی از شرایط روحی است که شخص در آن بخاطر تجربههای قبلی، به تواناییها و استعدادهای خود در موفقیت انجام کارها بطور موفقیتآمیز اعتماد به نفس و باور دارد. به این ترتیب هم در امر تصمیم گیری موفق تر خواهید بود و هم شرایط را بدتر نخواهید کرد. به او بگویید اگر بترسد هیچگاه نمیتواند موفق شود اما زمانی که بر ترسهای خود غلبه میکند با موفقیتهای پیدرپی اعتماد به نفس بالاتری خواهد داشت.
 
 
زمانی که کودک یا نوجوان احساس کند که مقبول پدر و مادر است این احساس در تشدید حس اعتماد به نفس خود و اتکای به نفس وی بسیار موثر خواهد بود. چه بسا عملکرد نامناسب پدر و مادر در نحوه برخورد با فرزندان هم موجب تنزل اعتماد به نفس آنها میشود. چرا، وقتی نیست دلم برایش تنگ میشود . برایش غذا درست میکنم؛ مواظبش هستم؛ مواظب خانهاش هستم؛ مواظب مادرش هستم؛ مواظب آبرویش هستم. من الان به دختر خودم فکر میکنم، دختری که درذهنم حتی قیافهاش را میشناسم، حتی الان اگر پارچه اضافه داشته باشم برایش لباس هم میدوزم، حتی اگر هنوز به دنیا هم نیامده، من الان میدانم چه سنی ازدواج میکند.من میخواهم دخترم در ۲۵ سالگی ۳۰ سالگی ازدواج کند. چون من آن موقع خیلی ترسیدم، احساس میکردم خب ازدواج کردیم، حلقه را گرفتم و لباس را هم پوشیدم و توی مراسم هم با شما خندیدم و خوردم و مراسم هم تمام شد و آمدم خانهتان. شاید با خودتان فکر کنید که زمان محصول برای افزایش اعتماد به نفس شما کافی نیست! وقتی با پسرها صحبت می کنید، جملات واضح، روشن، منطقی و به دور از هر توضیح اضافی وحاشیه را انتخاب کنید. اولین لحظهای که همسر آینده ات را دیدیبه چه فکرکردی؟
 
خواهرم چه میگوید. به او میگویم: من پشت توهستم، تو توی خانه من زندگی میکنی و من از تو حمایت میکنم.من نمیتوانم طلاق بگیرم خودم را راحت کنم. فکر میکنی کسانی که صدای تو را میشنوند، کسانی که احتمال دارد مادر باشند و فکر کنند که برای آبرویشان بهتر است دخترشان ده سالگی ازدواج کند و برود، دوست داری چه حرفی به آنها بزنی؟ الان همچنان داری توی خانه مادر شوهرت زندگی میکنی؟ با مادر شوهرم بودم کهاو هم بیرون ایستاده بود. مهم ترین مشکلاتی که دختران در سنین نوجوانی با آن مواجه میشوند و اغلب عواقب نامناسبی برای آنها به همراه دارد این است که آنها از اعتماد به نفس کافی برخوردار نیستند. بعد از آن دیگر مراسم ازدواج بود. همان مراسم برای ازدواج بود. الان خوب شدم. ولی الان هم همان فکر هست همان حس هست. من خوب باشم حتی اگه سخت بود ولی ارامش در این هست و بس. یا حداقل آنها میدانستند من ده سال دارم.
 
این احساس آنها در بزرگسالیشان نمود کرده و آنها را به افرادی تبدیل کرده است که مدام در حال ستایش خود و تحقیر دیگران هستند. سؤالها را برعکس کنید و پاسخ را بیابید. اما وقتی در پاسخ به سیگنالهای منفی اضطراب و عصبانیت کودکتان، به او اجازه میدهید که این سیگنالها را بیان کند و سپس این محرکها را حذف میکنید، ابزار رویارویی با دنیا را به او دادهاید. نوشته حذف لینک اسپم با ابزار Disavow Backlinks در ۴ مرحله ساده! آیا شما واقعاٌ او را دوست دارید یا شما فقط جرات صحبت کردن و بحث کردن با او را ندارید؟ برای اینکار میتوانید کاردستی یا نقاشی کودک را با تشریفات و توجه خاصی به دیوار آویزان کنید تا در معرض دید شما و خودش باشد. از نامزدی تا زمانی که مراسم عروسی برگزار شد چقدر طول کشید تا در اتاق مشترک یا خانه مشترکی باعلی زندگی را شروع کنی؟
 
آنها زمانی که احساس راحتی میکنند، این راحتی را هشدار تلقی میکنند و تلاش میکنند تا خواستههایشان را مجددا تعریف کنند تا به رشد خود به عنوان فردی حرفهای ادامه بدهند. برخی والدین با ایجاد محدودیتهای بیمعنا و مشکلساز، مانع رشد اعتماد به نفس در کودکانشان میشوند و این مساله در بزرگسالی به عدم خودباوری و اتکای به نفس این افراد میانجامد. بدنم رشد نکرده بود. علی هم ابتدایی را تمام نکرده بود. برنامه موبایل ترک خودارضایی این امکان را فراهم می کند تا بتوانید به خوبی تعداد روزهایی که خودارضایی نکرده اید را دنبال کنید. سایت هپی پت مفتخر است تا شما را با متخصصان و کارشناسان مجرب در ارتباط بگذارد. وقتی که فرزند شما می بیند که از تصمیمات او پشتیبانی می کنید اعتماد به نفس ش تقویت خواهد شد. تمام شد. بخوابیم دیگر. این دیگر تصمیم من است. و درس بخوانم. چون من شاگرد اول بودم. چون نفهمیدم و رفتم آن اتاق و تجربهاش کردم، خیلی بدتر بود. اینجا خانه من هم یک طرف، یک طرف مادر شوهرم هست و بعد آن یکی برادر علی، او هم در این خانه است ولی او هم در یک اتاق دیگر است. پس برای افزایش اعتماد به نفس دخترمان، به عنوان یک مادر باید در مورد نوع لباس و اندام دختر نظر مثبت دهیم و سعی کنیم تا اعتماد به نفس دختران را بالا ببریم.

تصویر سازی ذهنی

 

تصویر سازی ذهنی چیست

همانطور که بالاتر هم گفتیم تصویرسازی ذهنی یعنی از قدرت تخیل و تصورات خود استفاده کنید تا به اهدافتان دست بیابید.  اکنون که در حال مطالعه ی این مقاله هستید، ممکن است به دنبال جذب پول باشید و یا دلتان بخواهد یک رابطه ی رویایی را بدست آورید و به دنبال جذب عشق باشید. ممکن است در آرزوی بدست آوردن شغل خاصی باشید و یا هزاران آرزوی دیگر در سر داشته باشید. برایتان یک خبر خوب دارم. اگر بتوانید به درستی از تصویر سازی ذهنی استفاده کنید یعنی بتوانید هر آنچه را که واقعا طالب آن هستید با احساس خوب در ذهنتان مجسم کنید و این کار را ادامه دهید، چیزی نمیگذرد که رویا و خواسته ی شما به یکی از حقایق شیرین زندگیتان تبدیل خواهد شد. اما چه چیزی مانع آن میشود تا از این قدرت ذهن استفاده کنید؟ گاهی طرحواره ها مانع پیشرفت ما میشود. گاهی اعتماد به نفس پایین ما. گاهی عزت نفس تضعیف شده و گاهی نیز جزئیاتی که باید از تصویر سازی ذهنی بدانیم اما نمیدانیم. پس در پاسخ به این سوال که تصویر سازی ذهنی چیست دانستیم که این اصطلاح به معنی تجسم خلاق اهداف و آرزوهای ما است. اما اینکه چطور کار میکند و چطور باید از آن استفاده کنید تا نتیجه ی عکس ندهد را در ادامه بررسی میکنیم.

تاریخچه تصویرسازی ذهنی

تصویر سازی ذهنی

اگر بخواهید بدانید که مردم و یا بهتر بگوییم افراد موفق جهان، چه زمان به قدرت تصویر سازی ذهنی پی بردند باید بگوییم که  سرخپوستان ناوایو دارای شکل مفصلی از باور به تصویرسازی برای درمان بیماری هستند. آنان فرد را ترغیب می‌کنند خود را سالم «ببیند». البته برخی دیگر معتقداند که، قدمت تصویرسازی به زمان بابلی‌ها، یونانی‌ها و رومی‌های باستان می‌رسد. در بسیاری از دست نوشته های بجامانده از ارسطو و بقراط ، آمده است که تجسم خلاق در مغز ارواحی را آزاد می‌کنند که قلب و بخش‌های دیگر بدن را برمی‌انگیزند و به فرد بیمار نیروی تازه ایبرای حیات میبخشند. البته به عکس این قضیه هم اشاره شده و در بخش هایی آمده است که یک تصویرسازی قوی از بیماری برای ابتلای آن فرد به بیماری کفایت میکند. از تصویرسازی ذهنی قرن‌ها به عنوان یک درمان طبی برای درمان بیماری ها استفاده شده است. حتی راهبان تبتی در قرن ۱۳ و ۱۴ با مراقبه و مدیتیشن و تصویرسازی کاری می‌کردند که به درمان بیماری ها منجر میشده و عنوان میکردند که بودا بیماری‌ها را شفا می‌دهد.

عملکرد تصویر سازی ذهنی به چه صورت است

اگر تا این لحظه از مقاله همراه ما بوده باشید احتمالا این سوال در ذهنتان پر رنگ شده است که، تصویر سازی ذهنی و یا همان تجسم خلاق چگونه کار می کند و چطور میتوان از آن برای کسب موفقیت در زندگی استفاده کرد؟ قانون جذب به این سوال به روشنی پاسخ داده است. بر اساس قانون کائنات وقتی به چیزی فکر می‌کنید در حال فرستادن ارتعاش آن چیز جهان هستی هستید. ساز و کار کائنات نیز به این صورت است که، ارتعاشی را که از هر شخص دریافت میکنند به واقعیت تبدیل میکنند. فرقی نمیکند که شما به فقر فکر کنید و یا پول فرآوان. به عشق فکر کنید یا نفرت. به سلامتی فکر کنید یا بیماری. شما دقیقا آنچیزی را از کائنات دریافت میکنید که به آن فکر کرده اید. در حالت کلی وظیفه ذهن فرستادن ارتعاش به کائنات است و وظیفه ی کائنات نیز به فعل تبدیل کردن ارتعاشات است.

اما عامل اصلی که سرعت جذب را مشخص میکند تمرکز است. یعنی هرچقدر تمرکزتان به خواسته هایتان بیشتر باشد ارتعاش ثبت نامی شما به کائنات  قوی تری است و نتیجه زودتر حاصل میشود. اما تصویر سازی ذهنی همان عاملی است که اگر در استفاده از آن اصول اولیه اش(که در ادامه به آن میپردازیم) به درستی به کار گرفته شود، سرعت تحقق رویاها را بسیار بالا میبرد. جالب است بدانید که شما به صورت ناخودآگاه هر روز از تصویر سازی ذهنی استفاده می کنید. حال اگر نحوه ی کار با آن را بلد نباشید ممکن است در راستای جذب ناخواسته ها به زندگیتان از آن استفاده کنید و در نهایت چیزهای منفی مثل، روابط نامناسب، فقر و بیماری را به زندگیتان جذب کنید. پس تنها رسالت شما در استفاده از قانون جذب این است که به صورت خودآگاه از تصویرسازی ذهنی استفاده کنید و از این کار دست نکشید.

تاثیر تصویرسازی ذهنی خلاق بر روی ضمیر ناخودآگاه

تصویر سازی ذهنی

همین طور که بالاتر گفتیم، ما انسان ها در طول زندگی خود، تمام مدت در حال استفاده ی ناخودآگاه از تصویرسازی ذهنی هستیم و با این حال پیش خودمان فکر میکنیم که تصویر سازی ذهنی چقدر کار  پیچیده‌ای است. اگر شما هم معتقد اید که تصویر سازی بسیار سخت است پیشنهاد میکنم که برای لحظه ای چشمان خود را ببندید. چه چیزی میبینید؟ بله ذهن شما به سرعت در حال ساختن تصویر ها و صحنه های جدیدی است. پس این کار اصلا سخت نیست چرا که کار ذهن این است که تصویرسازی کند. اما چه وقت مشکل ایجاد میشود؟ زمانی که بلد نیستیم از تصویرسازی به درستی استفاده کنیم.

افکار انسان ابتدا به صورت تصاویری در ذهن او شکل میگیرد. مثلا اگر به شما بگویم گل سرخ چه تصویری در ذهن شما نقش می بندد. بدون شک حروف گ ل س ر خ را نمیبینید. بلکه یک شاخه، یک گلدان و یا یک بوته گل سرخ را میبینید. پس تمام افکار ما با تصاویر در ذهن نقش می بندد ودر نهایت در دنیای بیرون از ما تجلی میابند. اینجاست که مولانا به زیبایی گفته است:«بیرون ز تو نیست هر چه در عالم هست / در خود بطلب هر آنچه خواهی که توئی».

نیمکره راست مغز انسان بیشتر با تصاویر و رنگ ها و صداها آمیخته است و وظیفه ی تصویر سازی ذهنی به عهده ی آن است. تصویرسازی در قانون جذب یکی از قدرتمندترین روش ها برای خلق رویاها است. و این بدان معنا است که شما خواسته تان را به صورت دقیق و واضح در ذهنتان بیاورید. اما سوال اصلی این است که چطور خیلی از افراد از تجسم خلاق یا همان تصویر سازی ذهنی استفاده می‌کنند اما نتیجه لازم را نمی‌گیرند؟ راستش را بخواهید این افراد یک مشکل کوچک دارند و آنهم اصول تصویر سازی خلاق است که حتما در این مقاله به آموزش آن میپردازیم. 

تصویر سازی ذهنی

در مورد تاثیر تصویر سازی ذهنی در ضمیر ناخودآگاه تحقیقی انجام شده که میزان ضربان قلب بین گروهی از دونده هایی که یکجا نشسته اند ودر ذهن خود فقط می دوند و گروهی دیگر که در واقعیت و فیزیکی می دوند اندازه گیری شد و نتیجه ی حاصل همه را شگفت زده کرد. در انتهای کار میزان ضربان قلب هر دو گروه به یک اندازه بود. انگار که هر دو گروه مسابقه داده اند. این تحقیق نشان داد که هرچیزی که در ذهن به آن متمرکز باشیم دیر یا زود در بیرون از ذهن ما به خود شکل فیزیکی و واقعی می گیرد.

ان ال پی چیست

 ان ال پی چیست ؟ بنظر شما میتوان از تکنیک های ان ال پی استفاده کرد و به آهنربای جذب پول و ثروت تبدیل  شد و قانون جذب پول را بکار گرفت؟ تفاوت nlp با قانون جذب چیست؟ آیا تکنیک های nlp برای برگرداندن عشق به رابطه با قانون جذب عشق در یک راستا عمل میکند؟ داشتن اعتماد به نفس بالا و همچنین عزت نفس سالم، قدرت ان ال پی را افزایش میدهد؟ در این مقاله خواهید آموخت که nlp چیست و چطور با آن قدرت ذهنتان را در دست بگیرید.

 
رابطه قانون جذب با nlp ( ان ال پی چیست )
قانون جذب و nlp ( ان ال پی ) اعجاز قدرت کلام برای برنامه‌‌ریزی ذهن خود و دیگران است! سالها پیش که شروع به مطالعه قانون جذب وبعد NLP کردم، تصور می‌کردم که همه اینها تکنیک‌هایی برای شستشوی مغزی است و هر آنچه می‌گفتند را رد می‌کردم و تعجب می‌کردم که مردم چگونه می‌توانند تا این حد ساده لوح باشند و این زودباوریها را ناشی از عزت نفس ضعیف  و طرحواره های ناسازگار اولیه آنها می‌پنداشتم! سالها گذشت و مطالعات من ادامه داشت. حریصانه به دنبال آموختن بودم و هر کلیدواژه ای که به ذهنم می‌رسید را جستجو می‌کردم؛ nlp چیست و چه کاربردی دارد، تمرینات nlp را چطور باید انجام داد؟ تحصیل در رشته nlp چگونه است؟ آیا می‌توان با nlp عشق را بدست آورد؟ تست nlp چیست ؟ با اشتیاق زیاد به دنبال مطالعه مقاله nlp ( ان ال پی ) بودم و به دنبال گروه nlp برای افزایش آگاهی و اطلاعاتم بودم؛ در هر کشوری که وارد می‌شدم به دنبال سمینارهای موفقیت بودم. آنچه می‌شنیدم و مطالعه می‌کردم را فرصتی برای کسب موفقیت می‌دانستم، چیزی را بدون امتحان کردن رد نمی‌کردم، اما تکنیک ها برای من کار نمی‌کرد. تا اینکه خیلی سال بعد زمانی که به معنای واقعی در حال غرق شدن در دریای متلاطم و طوفانی زندگی‌ام بودم راه رسیدن به موفقیت را کشف کردم. آنچه درباره قانون جذب و nlp ( ان ال پی ) آموخته بودم، به کارگرفتم و اینبار تفاوت در اقدام و عمل من منجر به کسب نتایج جدید شد و نتایج، غیرقابل تصور بود! این مقاله جذاب را تا انتها بخوانید تا به اعجاز قانون جذب و nlp پی ببرید.
 
 
NLP ان ال پی
 
nlp ( ان ال پی ) مخفف Neuro-linguistic programming و به معنای برنامه ریزی عصبی کلامی است که برای اولین بار در سال 1970 توسط ریچارد بندلر و جان گریندر در کالیفرنیا بنیانگذاری شد. آنها ادعا می‌کنند که یک ارتباط بین فرآیندهای عصبی (عصب شناختی)، الگوهای زبانی و کلامی (زبان شناختی) و الگوهای رفتاری آموخته شده از طریق تجربه (برنامه‌ریزی) وجود دارد، و این ارتباط می‌تواند برای دستیابی به اهداف مشخص در زندگی تغییر یابد. NLP به زبان ساده یعنی برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه جهت دستیابی به اهداف شخصی و ویژه است و حتی با استفاده از این روش می‌توان مسیر زندگی را تغییر داد.
 
حتما بخوانید: ارتباط کاری چهار مقوله مغز ، ذهن ، ضمیر آگاه و ضمیر ناخودآگاه
 
NLP  چه ارتباطی با قانون جذب دارد؟
 
 
NLP چیست ان ال پی
 
طبق گفته قانون جذب: « هم‌جنس، هم‌جنس خود را جذب می‌کند وشما به آنچه فکر می‌کنید، تبدیل می‌شوید. » قانون جذب می‌گوید درخواست کنید تا به شما داده شود؛ فلسفه قانون جذب بیان می‌کند که اگر شما بر روی نقاط مثبت هر چیز تمرکز کنید، مثبت بیشتری را جذب می‌کنید و بالعکس. بنظر می رسد nlp ( ان ال پی ) و قانون جذب مکمل هم هستند. فلسفه‌های دیگری همچون قانون ارتعاش و غیره نیز وجود دارد که در کنار اینها قرار می‌گیرند.
 
حتما بخوانید: قانون ارتعاش چیست؟ چگونه ارتعاش قدرتمندی بفرستیم؟
 
همه فلسفه هایی که اشاره شد بیان می‌کنند که شما می‌توانید ذهن خود را، به شکلی که می‌خواهید، برنامه‌ریزی کنید. بسیاری از افراد عاقل، زندگی خود را به مطالعه و انتشار قانون جذب و انواع آن اختصاص داده‌اند. کتابهای بسیاری نیز نوشته شده است از جمله:
پرنتیس مولفورد نویسنده کتاب افکار همه چیز هستند
ناپلئون هیل نویسنده کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید
لوئیز هی نویسنده کتاب شما می‌توانید زندگی خود را بهبود بخشید
وین دایر نویسنده کتاب قدرت نیت/تغییر
باب پروکتر نویسنده کتاب شما ثروتمند متولد شدید
اکهارت تول نویسنده کتاب قدرت حال
نورمن وینسنت پیل نویسنده کتاب نتایج شگفت‌انگیز تفکر مثبت
برایان تریسی نویسنده کتاب قورباغه را قورت بده!
کوین ترودو نویسنده کتاب بخواه تا برآورده شود
و هزاران نویسنده و کتاب دیگر.
 
هر کدام از این کتابها برای دلایل خاصی نوشته شده‌اند و اهداف خاصی را دنبال می‌کنند. برخی برای پول، برخی برای سلامتی، و بسیاری برای آرامش درونی و غیره نوشته شده‌اند و خواندن این کتابها توصیه می‌شود. شما باید درباره فیلم مستند راز (۲۰۰۶) شنیده باشید و احتمالا آن را دیده‌اید. اگر ندیده‌اید و اگر می‌خواهید زندگی خود را تغییر دهید، آن را در سایت راز موفقیت تماشا کنید. شگفت‌انگیز است.

دین بیل گیتس

 

خودکشی پسر بیل گیتس

آیا داستان خودکشی پسر بیل گیتس حقیقت دارد و یا شایع ای بیش نیست؟ بیل گیتس تنها یک پسر به نام روری جون گیتس دارد که در سیاتل ، واشنگتن متولد شد. او دومین فرزند پدر و مادرش است. او دو خواهر دارد. خواهر بزرگترش به نام جنیفر کاترین گیتس و خواهر کوچکتر به نام فیبی ادل گیتس. پس از اتمام تحصیلات دبیرستان ، در دانشگاه دوک تحصیل کرد و در آنجا مدرک خود را در رشته علوم کامپیوتر و اقتصاد گرفت. سپس به مدرسه تجارت Fuqua پیوست و در آنجا مدرک MBA خود را به پایان رساند. و اکنون در غید حیات است و داستان خودکشی وی شایع ای بیش نیست

دین بیل گیتس

بیل گیتس متولد ۱۹۵۵ در سیاتل ، واشنگتن ، در خانواده ای مسیحی بزرگ شد. او با حضور در یک کلیسای خاص بزرگ شده است، که اکنون شکل منقرض شده از پروتستانتیسم است. اما به نظر می رسد بیل ایمان خود را در بزرگسالی حفظ نکرد. در سال ۱۹۹۵ در سن ۴۰ سالگی ، گیتس با دیوید فراست در مورد موضوع دین مصاحبه کرد و به آن گفت:”من کسی نیستم که به طور منظم به کلیسا می روم. عناصر خاص مسیحیت چیزی نیست که من به آن اعتقاد زیادی دارم. از نظر انجام کارها ، من یک رویکرد نسبتاً علمی برای علت وقوع و چگونگی وقوع اتفاقات دارم. من نمی دانم خدا هست یا نه. “

در سال ۲۰۱۴ ، جف گودل از رولز استونز از بیل پرسید که آیا کارهای خیریه او نظرات وی را در مورد دین تغییر داده است؟ بیل پاسخ داد:”من فکر می کنم سیستم های اخلاقی دین فوق العاده مهم هستند. ما فرزندان خود را به شیوه ای مذهبی تربیت کرده ایم. آنها به کلیسای کاتولیک رفته اند که ملیندا به آن می رود و من در آن شرکت می کنم. اکنون علم بخشی از قلمرویی را که دین پر می کرد ، پر کرده است »

بنابراین می توان نتیجه گرفت که گیتس رویکردی انعطاف پذیر نسبت به دین دارد. او خود را مسیحی طبقه بندی می کند و معتقد است که اعتقاد به خدا منطقی است. اگرچه او موافق این است که دین دارای فضیلت است ، اما ترجیح می دهد به حقایق مطلق تکیه کند و علم اولین نقطه تماس او است.

درآمد بیل گیتس در ثانیه

در هر ثانیه ای که با یک پلک برهم زدن میگذرد، ۲۵۰ دلار به درآمد بیل گیتس افزوده می‌شود؛ فکرش را بکنید این رقم برای یک فرد عادی حتی غیر قابل تصور است. به عبارت دیگر درآمد او در هر دقیقه ۱۵ هزار دلار و روزانه ۲۰ میلیون دلار است. اگر بیل گیتس را به تنهایی به یک کشور مستقل تشبیه کنیم او سی‌وهفتمین کشور ثروتمند جهان است. با این همه، او کسی است که کسر بزرگی از این درآمد شگفت‌انگیز را صرف بهبود وضعیت محرومان و زندگی شرافتمندانه‌تر در این کره خاکی می‌کند و همواره به فکر تهی دستان و فقرا است.

انوشه انصاری

 بیوگرافی انوشه انصاری ، اولین زن گردشگر فضایی جهان

 
 
زندگینامه افراد موفق ایرانی مثل انوشه انصاری (Anousheh Ansari) بسیار شنیدنی است. افراد موفق ایران و افراد موفق جهان الهام‌ بخش نسل‌های آینده هستند. چرا که میتوانید راز موفقیت آنها را بیابید. بعضی از آنها موفقیت خود را مدیون مدیریت زمان عالی ای که داشتن، برخی دیگر مدیون امید و برخی مدیون تلاش و پشتکار و … خود میدانند. افراد موفق ایرانی در جهان بسیار زیاد هستند که وجودشان برای کشور عزیزمان مایه‌ی افتخار است. در حقیقت، داستان زندگی افراد موفق ایرانی در جهان، مانند انوشه انصاری چراغ راه نسل‌های آینده‌ی کشورمان است. خانم  انصاری یا انوشه رئیسیان (قبل از ازدواج) در 21 شهریور سال 1345 خورشیدی، در شهر مشهد به دنیا آمد. او سمت ریاست گروه گردانندگان کمپانی تکنولوژی ارتباط از راه دور را به عهده دارد. مجله‌ی معروف زن شاغل در سال 2000 انوشه را به‌عنوان کارآفرین برتر معرفی کرده است. انوشه شرکت مخابراتی (TTI) را در ایالات‌متحده تأسیس کرد که در حال حاضر سنوز نتورک سهام‌دار اصلی آن است.
 
کودکی و تحصیلات انوشه انصاری
 
 
انوشه انصاری، زندگینامه انوشه انصاری، انوشه انصاری در اسکار
 
خانواده انوشه انصاری در چهار سالگی وی از مشهد به تهران نقل مکان کردند.  انصاری تا سن 16 سالگی را در ایران سپری کرد و پس‌از آن در سال 1361 با شروع جنگ تحمیلی به همراه خانواده‌ی خود ایران را به قصد آمریکا ترک کرد. او مقطع دبیرستان را در یکی از مدارس ایالات‌متحده به پایان رساند. سپس او برای تحصیل در رشته‌ی مهندسی الکترونیک و علوم کامپیوتر، وارد دانشگاه جرج میسون شد. پس از درخشش در این دانشگاه و کسب نمرات ممتاز، خانم انصاری برای گرفتن مدرک فوق‌لیسانس، وارد دانشگاه جرج واشنگتن شد. انوشه انصاری پس از گرفتن مدرک فوق‌لیسانس با کوله باری از دانش، برای کسب تجربه به استخدام شرکت‌های معروفی چون MCI و COMSAT در آمد. او فعالیت‌های بسیار موفقیت‌آمیز و سودآوری در این کمپانی‌ها داشت. او دارای چندین مقاله‌ی علمی معتبر و دو ثبت اختراع در زمینهٔ های «عملگرهای اتوماتیک » و«گره‌های یک شبکه‌ بیسیم » است.
 
حتما بخوانید: زندگینامه ماریا خرسند| زندگی افراد موفق ایرانی در جهان
 
تأسیس شرکت تله‌کام تکنولوژی (TTI)
ماجراجویی‌ها و جاه‌طلبی انوشه انصاری (Anousheh Ansari) به اینجا ختم نشد. او در سال 1994 میلادی به کمک همسر و برادر همسرش، شرکت تله‌کام تکنولوژی (TTI) را در شهر تگزاس آمریکا تأسیس کرد. این کمپانی، لوازم شبکه‌های رایانه‌ای را فراهم می‌کرد. این کمپانی در مدتی کوتاه رشد بسیاری داشت و درآمد فوق‌العاده زیادی کسب کرد.
 
انوشه انصاری تاجر و کارآفرین نابغه ایرانی
انوشه انصاری آن‌قدر در حوزه‌ی تجارت و بیزینس از خود نبوغ نشان داد و درخشید که در سال ۲۰۰۰ جایزه‌ی برترین کارآفرین ایالات‌متحده را از آن خود کرد. موفقیت‌های او به اینجا هم ختم نشد. در سال ۲۰۰۱ مجله فورچیون، نام انوشه ، زن نابغه‌ی ایرانی را در زمره‌ی تاجران موفق به ثبت رساند.
 
فروش شرکت TTI
آیا می دانید علت فروش شرکت TTI چه بود؟ فروش میلیاردی شرکت TTI توجه سرمایه داران بزرگ را به خود جلب کرد
 
انوشه انصاری اولین زن گردشگر فضایی، عکس انوشه انصاری در فضا
 
شرکت TTI آنقدر خوب عمل کرد و موفقیت های بیشماری را از آن خود کرد که شرکت های بزرگی را برای تصاحب خود ترغیب نمود و در سال 2000 میلادی به اوج خود رسید، این شرکت خواهان زیادی پیدا کرده بود و در نهایت توسط سونوز نتورک خریداری گردید. این شرکت در سال 2001 مبلغ 10٫8 میلیون سهم از سهام خود را به صاحبان TTI منتقل کرد و انوشه عنوان معاونت سونوز نتورک را از آن خود کرد و تا مارس 2001 بعنوان مدیر بخش آی پی هوشمند نیز مشغول به فعالیت بود. تا این زمان انوشه ثروتی بالغ بر 750 میلیون دلار داشت.
 
انوشه  متوقف نمی شود !
واقعاً تحت تأثیر این پشتکار عجیب قرار می‌گیرید؛ وقتی متوجه شوید که انوشه و همسرش، بعد از فروختن شرکت TTI، کمپانی دیگری را با عنوان Prodea System به راه انداختند. از انجا که خانواده انصاری از نظر دیدگاه پبشرو در تکنولوزی بسیار شناخته شده هستند، شرکت پرودی سیستم را در سال 2006 تاسیس کردند. هدف شرکت خانواده انصاری ارایه ایده های استثنایی برای مدیریت دیجیتال خانه ها بود. شرکت Prodea Systems هزینه سفر انوشه را به عنوان اولین کاوشگر زن خصوصی فضا پرداخت کرد. انوشه در حال حاضر پست مدیرعاملی و ریاست این کمپانی را بر عهده دارد. این شرکت با مشارکت روسیه طرحی در دست اجرا دارد تا توریست‌ها و گردشگرانی را هر از چند گاهی به ارتفاعات زیر مداری بفرستند. قطعاً سرمایه‌داران زیادی در دنیا وجود دارند که می‌خواهند این تجربه‌ی فضایی را داشته باشند. این کمپانی ابتدا توریست‌های فضایی را با هواپیمایی مخصوص به ارتفاعی مشخص می‌برد. وقتی هواپیما به ارتفاع موردنظر رسید، فضاپیما از آن جداشده و به ارتفاعات زیر مداری بالاتری می‌رود. این هواپیماها به‌احتمال زیاد در امارات ساخته خواهند شد و از فرودگاه همین کشور پرواز می‌کنند.
 
 

طرحواره

 طرحواره ها چگونه شکل می گیرند؟

بسیاری از طرحواره ها در سالهای اولیه زندگی (به خصوص سه سال اول)شکل می گیرند، با گذشت زمان قوی تر شده و به حرکت خود ادامه می دهند تا جایی که حتی عامل بسیاری از تجربیات زندگی می شوند. هرچه زمان شکل گیری تله های زندگی به عقب تر(یعنی سالهای نخست زندگی برگردد) بنیادی تر و قوی تر است و تغییر آن سخت تر صورت می گیرد. در حالت کلی از آنجا که طرحواره ها بنیادی ترین و عمومی ترین باور های فرد هستند، تاثیر عمیقی در شناخت، احساس و رفتار فرد دارند و میتوانند کاملا بر زندگی وی مسلط شوند وهمه ی جنبه های زندگی را تحت تاثیر قرار دهند.

نحوه شکل گیری طرح واره ها به شناخت اولیه فرد در دوران کودکی از جهان پیرامون خود برمیگردد و افرادی که کودک در آن زمان بیشترین برخورد را با آنها داشته است مثل خانواده، گروه همسالان و … بیشترین تاثیر را در شکل گیری طرح واره ها دارند. این بنیاد فکری زمانی که فرد به بزرگسالی پا می گذارد، آنچنان قدرتمند می شود که در تمام لایه های ناخود آگاه ذهن فرد نفوذ می کند. گاهی تحت تاثیر تله های شخصیتی اقداماتی از فرد سر می زند که حتی توان تفسیر آنها را ندارد و بدون اینکه بداند چرا اینکار را کرده است هر بار در شرایط مشابه بازهم همین عمل از وی سرمیزند.

طرحواره ها بر اساس ذهنیت های اولیه فرد شکل می گیرند و تجربیات جدید موجب اصلاح و یا تغییر آنها میشود. در این میان عواملی هستند که در شکل گیری طرحواره های ناسازگار یا مخرب تاثیر گذار هستند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

 

عوامل تاثیر گذار در شکل گیری طرح واره

شکل گیری طرحواره ها

طرحواره های مخرب یا ناسازگار در شرایط زیر سریع تر رشد کرده و ماندگاری بیشتری پیدا می کنند.

اولین عامل شکل گیری طرحواره های شخصیتی عدم ارضا نیازها:

هر کودکی در بدو تولد نیاز های بنیادین مانند نیاز به دریافت عشق و محبت، نیاز به امنیت جسمی، نیاز به سرپناه، نیاز به آموزش و … دارد. بسیاری از این نیاز ها در محیط خانه و خانواده تامین میشود. چرا که در سالهای اولیه کودک بیشترین ارتباط را با اعضای خانواده خود دارد. چنانچه نیاز های کودک در هر زمینه ای ارضا نشود، می تواند منجر به شکل گیری تله هایی خاصی همچون طرحواره محرومیت هیجانی و طرحواره طرد شدگی و … شود که در ادامه به بررسی هر یک میپردازیم.

دومین عامل شکل گیری طرحواره های ذهنی ارضا بیش از حد نیازها:

 از طرف دیگر اگر اطرافیان همواره گوش به فرمان باشند تا هر خواسته و نیاز کودک، هرچند غیر ضروری و یا حتی بی مورد را برآورده سازند، ممکن است در روند شکل گیری شخصیت و بنیاد باوری فرد اختلال ایجاد شود. به طور مثال فرد باور داشته باشد که، همه غلام حلقه به گوش او هستند و باید تمام نیازهایش را برطرف کنند(طرحواره استحقاق و بزرگمنشی) و یا همیشه باید کسی باشد که مسئولیت نگهداری از او را به عهده بگیرد(طرحواره وابستگی). این شیوه تربیتی  میتواند منجر به شکل گیری طرحواره هایی همچون وابستگی/ بی کفایتی و استحقاق و بزرگ منشی شود که در ادامه به معرفی هر یک می پردازیم.

برخی از طرحواره ها به ویژه آنها که عمدتا در نتیجه تجارب ناگوار دوران کودکی شکل می گیرند ممکن است هسته ی اصلی اختلالات شخصیت و بسیاری از اختلالات مزمن باشد که به آنها طرحواره های ناسازگار اولیه می گوییم. یانگ

سومین عامل شکل گیری طرحواره های ذهنی آسیب دیدن و قربانی شدن:

اگر به هر دلیلی خانواده توان حفظ کردن امنیت فکری، عاطفی و حتی جسمی کودکشان را نداشته باشند و کودک در این ضمینه ها مورد سو استفاده قرارگیرد و قربانی شود، منجر به تشکیل طرح واره هایی همچون نقص/شرم، بی اعتمادی/بدرفتاری و یا آسیب پذیری در فرد میشود. البته در روند شکل گیری طرحواره ها عوامل دیگری مانند سبک مقابله ای که فرد انتخاب می کند، خلق خو و موارد ژنتیکی هم دخیل هستند. خلق و خوی کودک تعیین می کند که آیا توان برقراری ارتباط سالم  با افراد مهم زندگی اش را دارد یا خیر. به طور مثال کودکی که خلق و خوی جسور دارد و تمایل به خطر کردن از خود نشان میدهد احتمال کمتری دارد که بتواند با والدین محتاط ارتباط برقرار کند.

نحوه عملکر طرحواره ها:

عملکرد طرحواره ها

بنظر شما طرح واره ها به چه صورت عمل میکنند؟ هر طرح واره در شرایط خاصی تحریک و فعال می شود. اجازه دهید این مورد را با بررسی داستان یکی از مراجعان شرح دهیم.

عزیزی در دوره پرواز ما شرکت می کرد که دچار طرحواره نقص و شرم بود. اگر این سوال برایتان پیش آمده است که، طرحواره نقص و شرم چیست؟ باید بگوییم، افراد گرفتار در این تله شناختی  معمولا در کودکی دچار سو استفاده در هر یک از جنبه های ذهنی، حسی، جسمی و … واقع شده اند و قربانی رفتار غلط دیگران هستند. او نیز قربانی والدین خود شده بود. مادر وی عادت به مقایسه ای او با دیگران داشت و در پایان هر مقایسه نهایتا به این نتیجه می رسید که فرزندش از دیگران کمتر و بی استعداد تر است و موفقیت های چشم گیری ندارد.
او همیشه سعی می کرد توجه و تایید مادرش را بدست آورد اما هربار که به موفقیتی می رسید رفتار مادرش به گونه ای بود که انگار خیلی هم کار خاصی نکرده است.با تمام این شرایط او نهایتا بزرگ شده بود و نسبتا آدم موفقی بود. تحصیلات و شغل خوبی داشت و از جایگاه اجتماعی قابل قبولی برخوردار بود. در حالت کلی اوضاع او خوب بود و می توان گفت در روز های عادی زندگی با چالشی مواجه نمی شد.
اما کافی بود یک نشانه کوچک، تجارب ناخوشایند اولیه را تداعی کنند؛ یا در واقع کسی را ببیند که از نظر خلق و خو شبیه به مادرش باشد. بلافاصله، طرح واره مثل یک بمب ساعتی روشن می‌شد و مانند یک خوره به جانش می افتاد. حدودا چهار سالی می شد که با فردی نامزد کرده بود که از نظر خلق و خو شباهت بی نظیری به مادرش داشت. نامزدش هیچ گاه از او راضی و خشنود نبود.
همیشه همسرش را با دیگر زنان مقایسه می کرد و در نهایت وی را محکوم میساخت. درکنار نامزدش دقیقا؛ شبیه همان افکار و احساساتی که در گذشته با مادرش تجربه کرده است را تجربه می کرد و تمام همان احساسات برایش تداعی میشد. جالب اینجاست این چهارمین مردی بود که با او نامزد کرده و هر چهار مرد دقیقا همین شیوه رفتاری را با وی داشتند. و او این الگوی تکراری را ادامه می داد. وقتی این اتفاق می‌افتد می‌گوییم «ذهنیت طرح واره‌ای» راه افتاده و طرح واره فعال شده است..

بعضی از ذهنیت‌های طرحواره‌ای حال و هوای شما را شبیه همان کودکی می کند که روزی بودید برای همین شما مدام به دنبال همان احساس آشنا در شرایطی می مانید که شاید از آن نفرت داشته باشید. گاهی نیز ذهنیت های طرح واره ای شما را شبیه والد سخت‌گیر و بی‌انصافی می کند که زمانی داشتید. بعضی ذهنیت‌های طرحواره ای شما را به لاک دفاعی می‌برند. بعضی ذهنیت‌ها هم از شما بزرگسال عاقلی می‌سازد که می‌توانید از خودتان حمایت کنید. این شما هستید که انتخاب می کنید کدام ذهنیت را در پیش بگیرید پس نحوه عملکرد طرحواره کاملا به ذهنیت شما بستگی دارد و در هر فرد نحوه عملکرد متفاوتی دارد..

 

قانون ارتعاش

 قانون ارتعاش چیست ؟ چطور میتوانید با استفاده از این قانون مدار انرژیک خود را تغییر داده و از قانون جذب بهتر و بهینه تر استفاده کنید؟ آیا قانون فرکانس و قانون ارتعاش یکی هستند یا باهم تفاوت دارند ؟ اگر از طرفداران قانون جذب باشید حتما بارها کلمه ی قانون ارتعاش به گوشتان خورده است و شنیده اید که به شما میگویند ارتعاش مناسب ارسال کنید و فلان کنید و بهمان کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. در این مقاله قصد داریم شما را با قانون ارتعاش بیشتر آشنا کنیم پس با ما همراه باشید

قانون ارتعاش چیست

قانون ارتعاش (به انگلیسی: Vibration) در قانون جذب یعنی یکی شدن با رویا و خواسته. اگر برایتان این سوال پیش آمده است که قانون ارتعاش یعنی چی؟ و در حالت کلی ارتعاش چیست، باید بگوییم که: قانون ارتعاش یعنی در خواسته خود حل شوی و خواسته تو در افکار و باورهایت کاملا مشهود باشد. این زیباترین درجه از ارتقا و رشد فردی است که در روانشناسی هم بسیار تاکید شده است. ما بر اساس نظام باورهای خود، احساسات و حال خود را می سازیم. احساسات ما کیفیت فرکانس ذهنی-فکری ما را مشخص می کند. فرکانس همان سطح و کیفیت انرژی کار ذهن و یا بهتر بگوییم، کار تولید فکر در مغز است. پس اگر فکر خوب بکنید، فرکانس شما خوب و مثبت خواهد بود و اگر افکار غالب شما خوب و سازنده و مثبت باشد، باورهای مثبتی در شما شکل و ریشه میگیرد، و باورهای مثبت و قدرتمند در شما احساسات عالی و اشتیاق سوزانی برای "داشتن" و "بودن" بهتر و خوب تولید می کند و این می شود فرایند ایجاد و حفظ ارتعاش در قانون جذب.

 

فرکانس در قانون جذب چیست؟

 

اما فرکانس چیست؟ میدانید که افکاری که بصورت غالب در ذهن ما جاری هستندو در ضمیر ناخودآگاه ما وارد شده، قانون جذب را بکار می اندازند و ارتعاشات مشابه خود را تحت عنوان شرایط و تجربیات جدید به زندگی ما جذب میکنند. به شرایطی که در حال تجربه ی آن هستیم مدار کنونی ما و به ارتعاشاتی که به صورت قالب ذهن ما در آمده و هر روز و هر روز تکرار میشوند فرکانس ذهن ما میگویند. در قانون جذب هر ارتعاشی که ارسال میکنید در صورت تکرار مدام و راه پیدا کردن به ضمیر ناخودآگاه فرد به فرکانس تبدیل میشود و قانون جذب را بکار می اندازد.

 

 

صفحه قبل 1 صفحه بعد