حدیث درباره اعتماد به نفس - لادین

 
اولین راه, دریافت باز خورد است: یعنی بعد از انجام هر کاری که حستان به شما می گوید شما در این زمینه استاد شده اید, از یک دوست صادق و خوب نظرش را در مورد کارتان بپرسید و موفقیت خود را از دید او هم بررسی کنید و نگذارید که این امر اطمینان, مانع شما از تجربه حسها و ایده های نو شود. اعتماد به نفس قبل از اینکه به شریک زندگی خود در مورد چیزی شکایت کنید، از او بخاطر کاری که امروز برای شما انجام داده تشکر کنید. دیده شده است که این نوع قرارها باعث می شود شما دوباره رابطه ای گرم را از سر بگیرید. اصلا نوع نگاهشون بهت به کلی تغییر میکنه. اعتماد به نفس اگر رشد شارپی صرفا به خاطر شایعه پیرامون شرکت و اخبار یا جو مثبت کلی در بازار بوده و اتفاق خاصی در شرکت نیفتاده، معمولا افت بعد از آن نیز تند و تیز خواهد بود. رشد و نمو در محیطی اینچنین، در دراز مدت این حس را در ما به وجود میآورد که اگر من این کار را قبول کنم و نتوانم تمام و کمال از عهده آن بربیایم، دیگران مرا سرزنش میکنند.
 
بنابراین، اعتماد به نفس هستهی مرکزی ساختارهای روانشناختی فرد است که وی را در برابر اضطراب محافظت نموده و آسایش خاطر وی را فراهم میآورد. این را میخواهم. میخواهم درس بخواند. من میخواهم فکر کنند به این که من الان در همین شرایط زندگی میکنم. با تغییر شرایط کسب و کارهای امروزی، تا زمانی که اقدامات موثر انجام نشود، دانش ها تاثیر خود را نمایان نمی کنند! این کار را به تنهایی و با خانواده انجام دهید. میدانستم که دیگر این فرصت پیش نمیآید چون من دیگر نامزد شده ام و یک خانواده دیگر برای من تصمیم میگیرد. چون هیچ چیز عوض نشده. چون اگر تا حالا هیچ چیز تصمیم من نبوده حداقل نمیخواهم یک بچه هم به دنیا بیاورم. او هم بچه بود، پانزده سالش بود و ریش و سبیل نداشت. چون علی از من یک کم بزرگتر بود، توی کوچه، بچه تر که بودیم همبازی بودیم. یا نه تصور کنید فرزندتون تو مدرسه توسط بچه های شیطون دیگه اذیت میشه؛ اعتماد به نفس اما هیچ وقت توانایی اینو نداره که به اون بچه ها بگه “بس کنید دیگه اذیت نکنید من رو” مشکلاتی از این قبیل برای اون کودک به وجود میاد.
 
تنها 10دقیقه بهم فرصت بده تا نشون بدم چطوری تنها در عرض 4 ساعت طوری اعتماد به نفس ت رو افزایش بدی که خواستنی تر از هرکس دیگری باشی و همه از بودن با تو لذت ببرند! همه ما در مورد نقد شنیدهایم و میدانیم که اگر انتقاد سازنده باشد، بسیار خوب است اما اگر دقت کنید میبینید که اکثر نقدها نه تنها سازنده نیستند، بلکه مخرب هم هستند و من پیشنهاد میکنم حتماً مقاله نحوه انتقاد کردن را مطالعه کنید.انتقاد زیاد نشان میدهد که یا در خودمان احساس ارزشمندی نداریم (که سعی میکنیم با تخریب دیگران این احساس را تسکین بدهیم) و یا این که در دیگران حس ارزشمندی را پیدا نمیکنیم که هر دو از نشانههای اعتماد به نفس پایین هستند. هرچه مغز کوچکتر باشد، تظاهرات بیش فعالی قویتر است. امروزه میدانیم که برای کودک انسانی ماجرای نوازش برقرار کردن تعادل بار بیوشیمی مغز، بار مغناطیسی مغز و بار الکتریکی مغز است. کتی کی و کلیر شیپمن ، روزنامهنگاران موفق، در کتاب رمز اعتماد به نفس به دنبال یافتن ژن اعتماد به نفس و پرده برداشتن از تحقیقات جالب و جدید درباره ریشهیابی آن در مغز، به مرزهای علم عصبشناسی سفر کردند.
 
و به احتمال زیاد از هر روزی که دارید لذت میبرید و نهایت استفاده را از آن میبرید. چه کسی اولین تبریک را گفت؟ یا چه اتفاقی میافتد. چقدر میدانستی که چه اتفاقی قرار است برای تو بیافتد؟ زمانی که این روال زندگی ما باشد که به هر شرایط و یا اتفاقی واکنش نشان دهیم، ذهن مشوش و پر از افکار و بی مورد و منفی خواهیم داشت که این مورد سبب جلوگیری از تمرکز بر روی اهداف اصلی زندگیمان خواهد شد. اعتماد به نفس یکی از شرایط روحی است که شخص در آن بخاطر تجربههای قبلی، به تواناییها و استعدادهای خود در موفقیت انجام کارها بطور موفقیتآمیز اعتماد به نفس و باور دارد. به این ترتیب هم در امر تصمیم گیری موفق تر خواهید بود و هم شرایط را بدتر نخواهید کرد. به او بگویید اگر بترسد هیچگاه نمیتواند موفق شود اما زمانی که بر ترسهای خود غلبه میکند با موفقیتهای پیدرپی اعتماد به نفس بالاتری خواهد داشت.
 
 
زمانی که کودک یا نوجوان احساس کند که مقبول پدر و مادر است این احساس در تشدید حس اعتماد به نفس خود و اتکای به نفس وی بسیار موثر خواهد بود. چه بسا عملکرد نامناسب پدر و مادر در نحوه برخورد با فرزندان هم موجب تنزل اعتماد به نفس آنها میشود. چرا، وقتی نیست دلم برایش تنگ میشود . برایش غذا درست میکنم؛ مواظبش هستم؛ مواظب خانهاش هستم؛ مواظب مادرش هستم؛ مواظب آبرویش هستم. من الان به دختر خودم فکر میکنم، دختری که درذهنم حتی قیافهاش را میشناسم، حتی الان اگر پارچه اضافه داشته باشم برایش لباس هم میدوزم، حتی اگر هنوز به دنیا هم نیامده، من الان میدانم چه سنی ازدواج میکند.من میخواهم دخترم در ۲۵ سالگی ۳۰ سالگی ازدواج کند. چون من آن موقع خیلی ترسیدم، احساس میکردم خب ازدواج کردیم، حلقه را گرفتم و لباس را هم پوشیدم و توی مراسم هم با شما خندیدم و خوردم و مراسم هم تمام شد و آمدم خانهتان. شاید با خودتان فکر کنید که زمان محصول برای افزایش اعتماد به نفس شما کافی نیست! وقتی با پسرها صحبت می کنید، جملات واضح، روشن، منطقی و به دور از هر توضیح اضافی وحاشیه را انتخاب کنید. اولین لحظهای که همسر آینده ات را دیدیبه چه فکرکردی؟
 
خواهرم چه میگوید. به او میگویم: من پشت توهستم، تو توی خانه من زندگی میکنی و من از تو حمایت میکنم.من نمیتوانم طلاق بگیرم خودم را راحت کنم. فکر میکنی کسانی که صدای تو را میشنوند، کسانی که احتمال دارد مادر باشند و فکر کنند که برای آبرویشان بهتر است دخترشان ده سالگی ازدواج کند و برود، دوست داری چه حرفی به آنها بزنی؟ الان همچنان داری توی خانه مادر شوهرت زندگی میکنی؟ با مادر شوهرم بودم کهاو هم بیرون ایستاده بود. مهم ترین مشکلاتی که دختران در سنین نوجوانی با آن مواجه میشوند و اغلب عواقب نامناسبی برای آنها به همراه دارد این است که آنها از اعتماد به نفس کافی برخوردار نیستند. بعد از آن دیگر مراسم ازدواج بود. همان مراسم برای ازدواج بود. الان خوب شدم. ولی الان هم همان فکر هست همان حس هست. من خوب باشم حتی اگه سخت بود ولی ارامش در این هست و بس. یا حداقل آنها میدانستند من ده سال دارم.
 
این احساس آنها در بزرگسالیشان نمود کرده و آنها را به افرادی تبدیل کرده است که مدام در حال ستایش خود و تحقیر دیگران هستند. سؤالها را برعکس کنید و پاسخ را بیابید. اما وقتی در پاسخ به سیگنالهای منفی اضطراب و عصبانیت کودکتان، به او اجازه میدهید که این سیگنالها را بیان کند و سپس این محرکها را حذف میکنید، ابزار رویارویی با دنیا را به او دادهاید. نوشته حذف لینک اسپم با ابزار Disavow Backlinks در ۴ مرحله ساده! آیا شما واقعاٌ او را دوست دارید یا شما فقط جرات صحبت کردن و بحث کردن با او را ندارید؟ برای اینکار میتوانید کاردستی یا نقاشی کودک را با تشریفات و توجه خاصی به دیوار آویزان کنید تا در معرض دید شما و خودش باشد. از نامزدی تا زمانی که مراسم عروسی برگزار شد چقدر طول کشید تا در اتاق مشترک یا خانه مشترکی باعلی زندگی را شروع کنی؟
 
آنها زمانی که احساس راحتی میکنند، این راحتی را هشدار تلقی میکنند و تلاش میکنند تا خواستههایشان را مجددا تعریف کنند تا به رشد خود به عنوان فردی حرفهای ادامه بدهند. برخی والدین با ایجاد محدودیتهای بیمعنا و مشکلساز، مانع رشد اعتماد به نفس در کودکانشان میشوند و این مساله در بزرگسالی به عدم خودباوری و اتکای به نفس این افراد میانجامد. بدنم رشد نکرده بود. علی هم ابتدایی را تمام نکرده بود. برنامه موبایل ترک خودارضایی این امکان را فراهم می کند تا بتوانید به خوبی تعداد روزهایی که خودارضایی نکرده اید را دنبال کنید. سایت هپی پت مفتخر است تا شما را با متخصصان و کارشناسان مجرب در ارتباط بگذارد. وقتی که فرزند شما می بیند که از تصمیمات او پشتیبانی می کنید اعتماد به نفس ش تقویت خواهد شد. تمام شد. بخوابیم دیگر. این دیگر تصمیم من است. و درس بخوانم. چون من شاگرد اول بودم. چون نفهمیدم و رفتم آن اتاق و تجربهاش کردم، خیلی بدتر بود. اینجا خانه من هم یک طرف، یک طرف مادر شوهرم هست و بعد آن یکی برادر علی، او هم در این خانه است ولی او هم در یک اتاق دیگر است. پس برای افزایش اعتماد به نفس دخترمان، به عنوان یک مادر باید در مورد نوع لباس و اندام دختر نظر مثبت دهیم و سعی کنیم تا اعتماد به نفس دختران را بالا ببریم.